Na rynku pojawia się coraz więcej ofert, których tematem jest wirtualne biuro. Co to tak naprawdę jest, na jakie usługi można liczyć w jego obrębie i komu się to przyda?

Co to jest wirtualne biuro?

Podstawowym zadaniem w tej koncepcji jest udostępnienie wybranego adresu by umożliwić zarejestrowanie pod nim siedziby firmy. W praktyce zatem na miejscu wcale nie jest ulokowane biuro danego przedsiębiorstwa, lecz dane adresowe wskazują, iż tam właśnie znajduje się siedziba. Z reguły są to prestiżowe numery w ulicach położonych w centrum dużych miast, co gwarantuje znaczący prestiż w oczach klientów, a także ewentualnych kontrahentów. Choć oryginalna koncepcja wirtualnego biura opierała się przede wszystkim na wspomnianej kwestii, to obecnie oferują one szereg usług dodatkowych i stają się właściwie placówkami outsourcingu.

Głównym ich zadaniem jest obsługa korespondencji firmowej zarejestrowanych tam przedsiębiorstw, lecz mogą także oferować usługi z zakresu prowadzenia księgowości czy też doradztwa prawnego. Na miejscu znajdziemy też często sale konferencyjne, z których przedstawiciele firm mogą skorzystać jeżeli chcą się na przykład umówić na ważne rozmowy w miejscu, gdzie zarejestrowana jest ich siedziba. Niektóre takie placówki posiadają też specjalną przestrzeń biurową, którą można zajmować okresowo, co jest rozwiązaniem dla tych, którzy od czasu do czasu chcą popracować w biurze, lecz nie codziennie, więc nie odczuwają potrzeby wynajmowania własnego miejsca na stałe.

Kto może skorzystać na takich rozwiązaniach?

Wirtualne biuro to sposób szczególnie przydatny dla mniejszych przedsiębiorców, którzy nie odczuwają potrzeby wynajmowania własnego biura lub posiadają swoje placówki w mniejszych miejscowościach. Dzięki opcji wirtualnej zapewniają sobie dobry adres pod siedzibę, podczas gdy wielu klientów czy ewentualnych współpracowników nieprzychylnym okiem patrzyłoby na lokalizację poza miastem czy firmę zarejestrowaną w miejscu zamieszkania. Sprawdza się to w przypadku choćby początkujących agencji reklamowych czy firm zajmujących się obsługą stron internetowych, gdzie dla zniwelowania kosztów można pracować właściwie w każdym miejscu.

Z tego także względu wirtualne biuro to również ciekawe rozwiązanie dla freelancerów oraz osób pracujących zdalnie, które nie potrzebują przestrzeni biurowej i kosztów z tym związanych. Jednocześnie odwiedzając okazjonalnie swoje wirtualne biuro mogą też poznać różne ciekawe osoby i potencjalnych współpracowników w przyszłości, co będzie dodatkowym atutem. Przede wszystkim zyskują jednak prestiżowy adres, który pozwoli na zainteresowanie kolejnych klientów oraz podnoszenie renomy swojej osoby oraz prowadzonej firmy.

Koncepcja wirtualnego biura nabiera coraz większej popularności i powstają one przede wszystkim w centrach dużych miast, gdzie posiadają atrakcyjny adres oraz często nowoczesne budynki. Mogą z nich skorzystać mniejsze firmy oraz wolni strzelcy, którzy chcą podnieść swój prestiż w oczach klientów, a przy okazji mogą skorzystać z szeregu dodatkowych udogodnień, które oferują obecnie takie biura.

Czym są wirtualne biura i komu się opłacają?

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.