Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla 21-latka, za wymuszenie rozbójnicze na seniorach. Podejrzany wdarł się do domu seniora i jego żony żądając od nich 50 zł, grożąc przy tym pozbawieniem ich życia.

29 stycznia br., około godz. 20 w Komisariacie Policji w Alwerni zostało przyjęte zawiadomienie o wymuszeniu rozbójniczym. Jak ustalono, tego dnia po godz. 15:00 w miejscowości Babice do domu seniorów miał wtargnąć znany im mężczyzna, który groźbą pozbawienia życia żądał wydania mu 50 zł. Chwilę  po tym, 21 – latek z jednego z pomieszczeń zabrał radio o wartości 100 zł. Za zwrot sprzętu zażądał od seniorki 10 zł, a kiedy je dostał  wyszedł z domu. 
Okazało się, że podejrzewany o wymuszenie rozbójnicze 21- latek  był już zatrzymany do innej sprawy i siedział w radiowozie.

Miał zostać osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy do wytrzeźwienia z uwagi na wcześniej zgłoszoną interwencję w miejscowości Jankowice, gdzie miał się awanturować.

Wczoraj, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego. Tego samego dnia sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat więzienia.