W listopadzie nie tylko odwiedzamy groby naszych bliskich. Bardzo często skupiamy się na odwiedzaniu cmentarzy, na których spoczywają nasi najbliżsi. Oczywiście to również czas spotkań z rodzinami i znajomymi, najczęściej przy grobach czy w drodze na nie. Jednak zapominamy o czymś naprawdę ważnym, tym osobom nie można już pomóc, ale żyjącym jak najbardziej.

 

Pamiętajmy, ale pomagajmy

Z jednej strony jest to miesiąc zadumy, nad życiem, nad nami samymi. Z drugiej jednak strony to doskonały czas na to, by mimo wszystko zaprowadzić pewne zmiany. Przede wszystkim należy pamiętać, że po uporządkowaniu grobów bliskich należy znaleźć czas dla nas samych jak i również dla tych, którzy tej pomocy potrzebują. To doskonała terapia dla właściwie każdego, gdyż pomagając innym sami również umacniamy się, jeśli chodzi o pewność siebie.

 

Jak można pomagać?

Bardzo wiele zależy nie tylko od sytuacji, ale również od naszych możliwości. Dlatego warto jest sprawdzić w jaki sposób lokalnie tę pomoc można nieść, by można było mieć wpływ na naszych bliskich i na swoje podejście do pewnych kwestii.

Akcje dla dzieci - to one w szczególności są narażone na różnego rodzaju przykrości czy niedogodności. Dlatego warto jest skupić się na pomaganiu najmniejszym. Najczęściej są to akcje mające na celu zapewnienie ciepłych posiłków w szkołach czy zbiórce ubrań dla potrzebujących. Przede wszystkim zbliżają się święta, dlatego bardzo wiele organizacji będzie zbierało upominki z tej okazji. Warto jest się w to włączyć, a z pewnością i nasze święta staną się piękniejsze.

 

Hospicja - to szczególne miejsce, ponieważ to właśnie tam widoczny jest obraz tego, jak nieprzewidywalne jest nasze życie. Dlatego warto jest poświęcić swój czas na pomaganiu innym, a z pewnością sami również zaczniemy o wiele bardziej doceniać codzienność. Można wyszukać pobliskie hospicja, a odnajdziemy zarówno te dla dorosłych jak i te dla dzieci. W zależności od tego, dla kogo chcemy przeznaczać swój czas wolny, warto jest podjąć odpowiednią decyzję.

 

Schroniska dla zwierząt - to bardzo często masa merdających ogonów, które próbują zwrócić na siebie uwagę. To szczególne miejsce, w którym z powodzeniem można będzie przeżyć coś pięknego. Tak naprawdę czas poświęcony zwierzętom będzie mógł być pewnego rodzaju terapią dla nas samych.

 

Pomoc dla aniołków - każdego miesiąca wiele par przeżywa śmierć nienarodzonego dziecka. To szczególnie ważne, by nieść im otuchę. Dlatego warto jest udzielać się organizacjom takim jak Tęczowy Kocyk, które mają na celu nie tylko pomóc w pokonaniu tego czasu, ale również pozostawić namacalne pamiątki po dziecku.

 

Pomóc sobie - warto jest zastanowić się nad tym, w jaki sposób do tej pory dbaliśmy o swoje zdrowie, bezpieczeństwo. Być może https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance będzie mogła okazać się wybawieniem.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.