Prawidłowo wykonane ogrodzenie musi być odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Właśnie dlatego na słupki i murki ogrodzeniowe nakłada się ochronne daszki. Jak dobrać odpowiednie daszki, aby ogrodzenie prezentowało się estetycznie i było trwałe na lata?

 

Deszcz, śnieg, zmienne temperatury, mróz czy wiatr – te czynniki oddziałują negatywnie na konstrukcje w naszym klimacie. Na zniszczenia narażone są również ogrodzenia, przede wszystkim te murowane. Właśnie dlatego stosuje się specjalne daszki na murki oraz daszki na słupy ogrodzeniowe, aby zapobiec ich uszkodzeniom.

 

Dlaczego ogrodzenie powinno mieć daszki?

Gdy ogrodzenie murowane jest narażone na wilgoć, na przykład podczas deszczu czy w trakcie śnieżnej zimy, wilgoć osadza się w spoinach pomiędzy cegłami. Może wtedy dojść do rozsadzenia zaprawy i tym samym do stopniowego niszczenia cegieł.

Aby temu zapobiegać, stosuje się specjalne daszki, które ułatwiają odprowadzanie wilgoci i tym samym chronią ogrodzenie przed szkodliwym działaniem wody.

 

Jakie daszki na ogrodzenie wybrać?

W sprzedaży można znaleźć obecnie różnego rodzaju daszki na ogrodzenia. Najbardziej popularne z nich to daszki betonowe, a także daszki klinkierowegotowe czapki czy dachówki. Mogą być to również daszki łupane o kamiennym wyglądzie. Wszystkie z nich dostępne są w różnych kolorach do wyboru.

Daszki dobieramy indywidualnie do wymiarów ogrodzenia, a dokładnie murku czy słupka. Do wyboru mamy pełną paletę modeli w różnych wymiarach oraz kształtach doskonałych do każdego ogrodzenia.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.