Kamień kwarcowy i jego zastosowania

Jednym z popularniejszych i wykorzystywanych coraz częściej materiałów stał się ostatnimi czasy kamień kwarcowy. Znajduje on zastosowanie w naprawdę wielu dziedzinach i zyskuje coraz więcej zwolenników. Zbudowany jest on, jak sama nazwa wskazuje, z kwarcu (czyli dwutlenku krzemu), a konkretniej rzecz biorąc piasku kwarcowego oraz żywicy i innych substancji pomocniczych. Zawartość piasku kwarcowego w dobrym kamieniu powinna wynosić około 90%, natomiast zawartość żywicy 8-12%. Taki kamień kwarcowy spełni dobrze swoją rolę. Dlaczego ten procentowy stosunek składników względem siebie jest taki ważny? Otóż, piasek kwarcowy zapewnia twardość całego kamienia, więc jego niedostateczna ilość źle wpłynie na jego jakość. Żywica natomiast oraz inne substancje płynne odpowiedzialne są za zespolenie piasku. Jednak przy zbyt dużej ich ilości kamień nie będzie dostatecznie twardy i łatwo się będzie deformował. Z kolei przy zbyt małej ilości substancji płynnych, kamień będzie bardzo łamliwy. Czym jednak jest sam kwarc, z którego produkuje się różnego rodzaju kamienie kwarcowe?

Jak wspomniano wyżej jest to minerał, który składa się głównie z dwutlenku krzemu i przybiera różne formy. Na przykład kwarc to piasek, na którym wylegujemy się na plaży, a także skały, po których chodzimy w górach. To także kamienie szlachetne lub nieszlachetne służące do ozdoby lub w medycynie niekonwencjonalnej, takie jak chociażby kamień kwarcowy różowy. Jednak ostatnio najbardziej popularnym zastosowaniem kwarcu stało się wyrabianie z niego elementów wyposażenia wnętrz w naszych domach. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że Ty również korzystasz z kamienia kwarcowego. Jednym z jego popularniejszych zastosowań jest użycie go jako kamienia kwarcowego na ścianę, do jej ozdoby. Element taki widzimy w coraz większej ilości domów i innego rodzaju wnętrz, chociażby biur, czy pomieszczeń usługowych, takich jak restauracje, czy sale konferencyjne. Ale to nie jedyne zastosowanie kamienia kwarcowego. Możemy go znaleźć również na batach kuchennych, czy parapetach.

Wykorzystuje się do nich między innymi kamień kwarcowy biały, szary, czy też w innych kolorach, w zależności od wymagań i upodobań każdej osoby oraz dopasowując go do każdego rodzaju wnętrza. Jaki jest koszt takiego rozwiązania, pojawiającego się w coraz większej ilości domów? Jeśli chodzi o sam kamień kwarcowy cena nie jest aż tak wysoka, jednak jeśli chcemy zastosować dodatkowe rozwiązania i wykupić montaż takiego kamienia, poniesie to za sobą większe koszty. Jednak w miarę jak staje się on coraz bardziej popularnych rozwiązaniem, ceny na pewno będą stawać się coraz bardziej konkurencyjne, tak jak w przypadku każdej innej rzeczy, która zyskuje na popularności. Kamień kwarcowy jest bowiem rozwiązaniem idealnym zarówno jeśli chodzi o jego praktyczność, jak i wygląd. Jeśli chcemy zastosować go w mieszkaniu, na pewno będzie dobrym dodatkiem, uzupełniającym w elegancki sposób jego wystrój i urozmaicającym wygląd każdego wnętrza.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.