Od poniedziałku, 3 lutego, deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mieszkańcy mogą złożyć na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta w Trzebini. Wypełnione druki są przyjmowane do końca miesiąca.

dziennik

Deklaracje można składać także na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta w Trzebini

Dziennik Podawczy mieści się w budynku głównym magistratu, przy ul. Marszałka Piłsudskiego 14 oraz w budynku przy ul. Narutowicza 10 w Trzebini. 

Nowe deklaracje powinni złożyć mieszkańcy, którzy za śmieci chcą płacić mniej. Wystarczy, że zadeklarują, że sami będą kompostować odpady zielone oraz bio, i nie będą ich oddawać w brązowych kubłach. Wówczas za odbiór odpadów zapłacą 2 zł mniej od osoby w gospodarstwach liczących do ośmiu domowników.

Bonifikata zaczęła obowiązywać od 1 lutego. Dotyczy wyłącznie mieszkańców domów jednorodzinnych. By móc z niej skorzystać od samego początku, najpóźniej do 10 marca zainteresowane osoby powinny złożyć nową deklarację.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.