Fotel do tatuażu: pracuj w komfortowej dla siebie pozycji!

Tatuowanie to bez wątpienia sztuka, ale sam proces bazuje nie tylko na talencie tatuatora. Wymaga od niego również dobrego przygotowania i współpracy z klientem, aby zapewnić pozycję ułatwiającą pracę. Sporym ułatwieniem będzie odpowiedni fotel do tatuażu. Dowiedz się, jak z niego właściwie korzystać!

Profesjonalne stanowisko do tatuażu to podstawa

Zwykle myśląc o pracy tatuatora, skupiamy się na narzędziach, które wykorzystuje bezpośrednio podczas nanoszenia tatuażu na skórę klienta, a więc maszynce i igłach. Podstawowy zestaw jednak nie wystarcza, zwłaszcza jeżeli artysta planuje przeprowadzkę z domowego studia do w pełni profesjonalnego miejsca.

Co powinno zawierać właściwie wyposażone stanowisko do tatuażu? Oto kilka najważniejszych mebli:

  • Fotel do tatuażu,
  • Leżanka do tatuażu,
  • Krzesło dla tatuażysty,
  • Inne pomocne meble, w tym np. klęcznik, podpórki,
  • Przyborniki.

Poza tym oczywiście nie można zapomnieć o artykułach higienicznych, zasilaczach, dobrym oświetleniu czy sterownikach. Lista jest więc stosunkowo długa, ale warto zdecydować się na inwestycje w profesjonalne rozwiązania. Dzięki temu można w najłatwiejszy sposób podnieść poziom usług i zapewnić klientom odpowiedni komfort.

Jak wybrać fotele do tatuażu?

Bez wątpienia sporym wydatkiem mogą być fotele do tatuażu. Z czego wynika ich stosunkowo wysoka cena? Przede wszystkim znacząco różnią się od innych mebli wykorzystywanych w salonie. Mają bardzo dużo zastosowań i oferują szerokie możliwości konfiguracji. Jeżeli zainwestujesz w profesjonalny fotel do tatuażu, taki jak modele oferowane przez Orakon, będziesz w stanie zrealizować więc niemal dowolny projekt bez konieczności zakupu innego wyposażenia: https://orakon.pl/category/wyposazenie-studia-tatuazu-fotele-do-tatuazu

To także ważna inwestycja w bezpieczeństwo Twoich klientów. Profesjonalne fotele do tatuażu są wykonane z materiałów, które są łatwe do utrzymania w czystości, co sprzyja zachowaniu norm dotyczących higieny. Poza tym ustawisz je w taki sposób, aby zapewniały jak najwygodniejszą pozycję, co będzie wybawieniem zwłaszcza podczas wyjątkowo długiej sesji wymagającej utrzymania mniej komfortowej pozycji.

Liczy się liczba ustawień

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu fotela do tatuażu? Przede wszystkim sprawdź, jakie możliwości ustawień oferuje konkretny model. Najlepsze fotele zapewniają nawet kilkanaście stopni regulacji. Zastosowanie hydraulicznych rozwiązań umożliwia niemal dowolne zmienianie wysokości siedziska czy obracanie fotela wokół jego osi.

Poza tym przekonaj się, czy możesz demontować poszczególne elementy fotela, np. podnóżki, podpórki czy poduszki. Im więcej możliwości, tym lepiej: pozwoli Ci to przygotować stanowisko do tatuażu do realizacji każdego projektu i to bez konieczności sięgania po dodatkowe meble i urządzenia.

Stylowy wygląd też ma znaczenie

Studio tatuażu to wyjątkowe miejsce. Jego wygląd wpływa też siłą rzeczy na to, jak jest odbierane przez klientów. Wyposażenie wcale nie musi zaburzać Twojego zamysłu. Wręcz przeciwnie. Nowoczesne fotele do tatuażu znakomicie współgrają z każdym wnętrzem.

Profesjonalne modele są obite zazwyczaj czarną skórą ekologiczną. Ten materiał odznacza się nie tylko walorami estetycznymi. Co jeszcze ważniejsze, utrzymanie go w czystości jest proste i szybkie. Z perspektywy tatuatora oznacza to, że przygotowanie do sesji nie zajmie zbyt wiele czasu, a zapewnienie higienicznych warunków będzie niezwykle łatwe i tanie. Wszystko, czego potrzebujesz, to płyn do dezynfekcji, ręczniki papierowe, szmatka, woda i detergent oraz folia ochronna.