Bezpieczny uchwyt na telefon do motocykla – jaki wybrać? Sprawdzamy!

Trzymanie telefonu w kieszeni, a tym bardziej w ręce nie jest dobrym pomysłem w czasie jazdy. Chwila nieuwagi może doprowadzić do kolizji. Jeśli w trakcie przejażdżki chcesz korzystać ze swojego smartfona, powinieneś zaopatrzyć się w funkcjonalny uchwyt motocyklowy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów!

Uchwyt motocyklowy na smartfona – na co zwracać uwagę przed zakupem?

Przy zakupie uchwytów motocyklowych na telefon należy zwracać uwagę na jakość wykonania. Nikt nie chce, aby jego drogi smartfon wypadł z etui i wylądował na asfalcie lub zakurzył się w czasie jazdy po nieutwardzonej drodze. O ile podczas jazdy samochodem drgania nie są tak odczuwalne, to podczas jazdy motocyklem sprawa wygląda zupełnie inaczej. Z tego powodu uchwyty motocyklowe muszą być solidne, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Nikomu nie trzeba wyjaśniać, że przypadkowe wypadnięcie telefonu w czasie jazdy jest niebezpieczne nie tylko dla samego urządzenia. Stwarza poważne zagrożenie dla motocyklisty i innych uczestników ruchu. Dlatego tak ważny jest wybór solidnego uchwytu, wykonanego z najwyższej jakości materiałów. Najlepiej sprawdzą się aluminium i stal nierdzewna.

Kolejne kwestie to funkcjonalność i łatwość użytkowania. Uchwyt musi dobrze trzymać urządzenie, a jednocześnie pozwalać na szybkie wyjmowanie. Pamiętaj, że tę czynność będziesz wykonywał nawet kilka razy dziennie – nie powinna więc stwarzać żadnych trudności.

Dobrym wyborem jest uchwyt z obrotową głowicą, umożliwiający ustawienie telefonu w dowolnej pozycji. Będzie to przydatne np. w czasie korzystania ze wskazówek nawigacji GPS. Na różnych blogach poświęconych motocyklom znajdziesz sporo ciekawych informacji o tym, jaki uchwyt na telefon do motocykla wybrać.

Jaki uchwyt na telefon do motocykla sportowego – poznaj markę SP Connect

Szukasz uchwytu z etui i osłoną przeciwdeszczową? Zależy Ci na szybkim i bezpiecznym mocowaniu telefonu? Odpowiedzią na Twoje potrzeby będzie zestaw SP Connect Moto Bundle.

Co wyróżnia SP Connect Moto Mount Pro?

 • wykonanie z wytrzymałego aluminium lotniczego i stali nierdzewnej,
 • system tłumienia wibracji,
 • możliwość rotacji o 360°,
 • możliwość ustawienia telefonu poziomo i pionowo,
 • 3-warstwowa konstrukcja dla maksymalnego zabezpieczenia telefonu,
 • mocowanie Twist to Lock pasujące do wszystkich akcesoriów SP Connect,
 • zapewnienie łatwego dostępu do wszystkich portów telefonu.

Niewątpliwą zaletą jest tutaj uniwersalność – zestaw pasuje do elementów o różnych średnicach (2,22 / 2,54 / 2,86 / 3,17 cm).

W skład zestawu SP Connect Moto Bundle wchodzą następujące elementy:

 • uniwersalny uchwyt na telefon Moto Mount Pro, który szybko przymocujesz do motocykla bez użycia specjalistycznych narzędzi,
 • etui z mocowaniem Twist to Lock,
 • osłona przeciwdeszczowa, która ochroni Twój smartfon przed wodą, kurzem i błotem,
 • zestaw 3 dystansów,
 • podstawka.

Uchwyt na telefon na kierownicę motocykla z etui i osłoną przeciwdeszczową SP Connect Moto Bundle

Uchwyt na telefon na kierownicę motocykla z etui i osłoną przeciwdeszczową SP Connect Moto Bundle

Uchwyt do smartfona na motocykl – rozwiązania na Twoją kieszeń

Zakup akcesoriów motocyklowych dobrej jakości nie zawsze oznacza spory wydatek. Oczywiście pojęcie wysokiej i niskiej ceny zawsze jest względne. Jedno jest pewne – za uniwersalny uchwyt na rzep SP Connect Universal Mount na pewno zapłacisz mniej niż za zestaw Moto Bundle. Nie oznacza to jednak niższej jakości produktu.

Zestaw SP Connect Universal Mount zawiera trzy elementy:

 • uchwyt na rzep SP Connect Universal Mount,
 • 2 paski,
 • adapter Microrail.

Uchwyt możesz zamontować na dowolnym elemencie o średnicy od 20 do 90 mm np. kierownicy motocykla, ramie roweru, elemencie sprzętu do ćwiczeń czy wózku dziecięcym.

Uchwyt na telefon SP Connect Universal Mount

Uchwyt na telefon SP Connect Universal Mount