Aromatyczny filet z pstrąga ojcowskiego na kapuście charsznickiej, puszyste pierogi z bryndzą podhalańską, miodowa szarlotka z jabłek łąckich - tych i wielu innych małopolskich przysmaków będzie można spróbować podczas trzynastej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku pod hasłem Smak Kontrolowany. Tegoroczna odsłona imprezy zorganizowana w stylu retro to sentymentalna podróż do czasów PRL- u. Chrzanów - 9 września 2017r.Food truck'i i małopolscy producenci regionalnej żywności odwiedzą podczas tegorocznej edycji MFS 5 małopolskich miast: Skawinę (3 września), Chrzanów (9 września), Tarnów (17 września), Kraków (24 września) oraz Nowy Targ (1 października). W każdy z nich znani kucharze, blogerzy i eksperci kulinarni będą zachęcali Małopolan do rozsmakowania się nie tylko w produktach regionu, ale także tych robionych tradycyjnymi metodami, które przywołują smaki dzieciństwa, kojarzone z kuchnią domową. Nie zabraknie także okazji do skosztowania czegoś nowego i odkrycia nieznanych dotąd połączeń aromatów.
W tym roku Małopolski Festiwal Smaku przeniesie uczestników w przeszłość. Jesteśmy przekonani, że nowa formuła imprezy zorganizowana w stylu retro przyciągnie zarówno osoby pamiętające czasy PRL-u, jak również ludzi młodych, którzy będą mieli okazję poczuć klimat czasów młodości swoich rodziców i dziadków. Jedno pozostaje niezmienne - wspaniały smak dań przyrządzonych z tradycyjnych małopolskich produktów - mówi Jacek Krupa Marszalek Województwa Małopolskiego.
Już od godziny 12.00 na uczestników Festiwalu będzie czekać wiele atrakcji m.in.: zaprojektowana
w konwencji PRL-u strefa food trucków, grill serwujący potrawy z regionalnych mięs i wędlin oraz kawiarenka w przyczepie campingowej w stylu retro z bogatą ofertą deserów i lemoniad przygotowanych na bazie wód mineralnych z małopolskich źródeł. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli także zrobić zakupy i zabrać do domów pyszne miody, świeże wędliny, chrupiące pieczywo, świeżo tłoczone soki i wiele innych małopolskich specjałów. Nie zabraknie także atrakcji dla tych bardziej aktywnych, którzy nadmiar swojej energii będę mogli zamienić w pyszny i zdrowy koktajl stworzony przy pomocy blenderbike'a. Dzieci także nie będą się nudzić. W specjalnej strefie zabaw poznają gry, w które bawili się ich rodzice, m.in. zagrają w klasy, w gumę, zakręcą hula-hop, porysują po prawdziwej szkolnej, kredowej tablicy i obejrzą kultowe polskie kreskówki.
Na Festiwalu obecny będzie również duch zdrowej rywalizacji. Rodzinne karaoke oraz liczne konkursy i quizy z atrakcyjnymi nagrodami zaangażują uczestników do wspólnej zabawy. Pozytywne emocje i wrażenia będzie można uwiecznić na zdjęciach z Fotobudki, a na wszystkich spragnionych chwili wytchnienia i relaksu czekać będzie strefa wypoczynkowa z hamakami, leżakami i huśtawkami. Wieczorem zaplanowano specjalne pokazy kultowych produkcji sprzed lat. Na dużym ekranie kina letniego wyświetlone zostaną: „Poszukiwany, poszukiwana", „Rejs" i „Miś".
Patronat medialny nad Festiwalem objął magazyn kulinarny KUKBUK.
Więcej informacji na stronie: www.malopolska.pl


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.