W dniu 19 grudnia 2018 r. tradycyjnie, jak co roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach zaprosił do wspólnego stołu wigilijnego osoby starsze, samotne i bezdomne, aby nikt w te nadchodzące święta nie poczuł się odrzucony.

W uroczystości udział wzięło ok. 200 osób z terenu Gminy Babice.
Swoją obecnością spotkanie zaszczycili: Wójt Gminy Babice - Pan Radosław Warzecha, Sekretarz Gminy Babice – Pan Stanisław Rokosz, Radni Gminy Babice, Sołtysi, Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli w Babicach – Pani Lucyna Siba, Dyrektorzy Przedszkoli z Olszyn, Babice i Zagórza – Pani Teresa Haber, Pani Halina Glistak, Pani Beata Rusek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rozkochowie – Pani Dorota Dindorf, Pani Aleksandra Otrębska – Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Babciach, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babicach – Pani Amelia Buczek oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Swoją obecnością spotkanie zaszczyciła również Pani Milena Sadowska – Miss Polonia 2018.
Kierownik OPS Pani Agata Pałka serdecznie powitała wszystkich przybyłych i złożyła im życzenia z okazji zbliżających się świąt. Wójt Gminy Babice - Pan Radosław Warzecha wraz z Panią Mileną Sadowską złożyli życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim zabranym. Wieczerza rozpoczęła się wspólną modlitwą, którą zainicjował Ksiądz Proboszcz Jan Molanda. W nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadził zespół „Mirabelki” z Zagórza, który pięknie odśpiewał kolędy. Po modlitwie i życzeniach, wszyscy obecni podzielili się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia i wspólnie zjedli posiłek. Nie zabrakło miłych słów i wielu wzruszeń. Świąteczna atmosfera i ożywione rozmowy przy wigilijnym stole podkreślały wyjątkowość i potrzebę organizacji tego typu uroczystości. Każdy z podopiecznych Ośrodka po zakończeniu spotkania otrzymał paczkę. Dla osób, które nie mogły przybyć na spotkanie, paczki dostarczyli pracownicy socjalni OPS do miejsca ich zamieszkania. Spotkanie pozwoliło uczestnikom oderwać się choć na chwilę od trosk codziennego życia i uroczyście rozpocząć okres Bożonarodzeniowy. Spotkania wigilijne dla podopiecznych OPS stały się już tradycją, a ich organizacja możliwa jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Babicach. Składamy również serdeczne podziękowania dla Pani Marzeny Pierzchała-Dudek, Dyrektora GOKiS w Babicach za użyczenie sprzętu nagłaśniającego.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.