Wprowadzony 11 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów wzbudzał wiele kontrowersji. Pasażerowie, którzy podróżowali z Chrzanowa do stolicy województwa narzekali między innymi na to,że pociągów jest za mało i wiele kursów wymaga przesiadek w Trzebini. Zmiany w rozkładzie jazdy PKP nastąpią już w najbliższy poniedziałek. Tym razem są to dobre wieści dla pasażerów z powiatu chrzanowskiego.

Od 9 stycznia ze stolicy powiatu do Krakowa pociąg będzie kursować 18 razy. To o pięć kursów więcej niż dotychczas. W drugą stronę będzie tyle samo odjazdów, przy czym pociągów wyjeżdżających z Krakowa w kierunku Chrzanowa będzie o cztery więcej niż poprzednio. Wszystko po to by, możliwie jak najbardziej udogodnić podróż pasażerom z terenu powiatu chrzanowskiego.
- Rozkład z 11 grudnia był dość ułomny, dostaliśmy pozwolenie od zarządcy infrastruktury kolejowej na poprawienie go, więc wprowadzamy dodatkowe kursy - mówi Ryszard Rębilas, dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Podkreśla jednak, że ten rozkład obowiązywać będzie jedynie do 1 marca 2012, gdyż później rozpocznie się drugi etap modernizacji linii kolejowej E30, zatem pasażerów czekają znaczne utrudnienia z tym związane.

Tymczasem od wczoraj nowe rozkłady dostępne są już w sieci. Wkrótce pojawią się tez na stacjach PKP. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z rozkładem, znajdującym się tutaj oraz na stronie http://rozklad-pkp.pl/

Dyrekcja MZPR Ryszard Rębilas i Kazimiera Biel - Zając