W grudniu chrzanowscy druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej doczekali się wreszcie nowego pojazdu. Nowy Peugeot Boxer to lekki samochód ratowniczo – gaśniczy wyposażony między innymi w agregat wysokociśnieniowy. Wóz został zakupiony w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego „Zakup specjalistycznego sprzętu na potrzeby wzmacniania potencjału ratowniczego małopolskich strażaków”. Kupno samochodu, wartego blisko 140 tysięcy złotych, w 40 procentach sfinansowała gmina, pozostała część pieniędzy pochodziła ze środków unijnych. W ramach tego programu dla całego województwa małopolskiego zakupiono jeden średni samochód, sześć wozów lekkich (w tym jeden dla OSP w Chrzanowie) oraz dziewięć zestawów do ratownictwa technicznego.

Strażacy cieszą się z nowego nabytku i nie ukrywają, że ten samochód z pewnością pozwoli im rozszerzyć dotychczasowy zakres działań.
- Ponad rok temu Burmistrz Chrzanowa wspomógł nas i przeznaczył środki finansowe na zakup karetki. Ambulans ma 10 lat ale jest w stanie idealnym. W porównaniu z poprzednim ponad 30 - letnim samochodem w pełni spełnia swoje zadania z zakresu ratownictwa medycznego – mówi Grzegorz Michalczyk z chrzanowskiej OSP. – Skupialiśmy się głównie na działaniach medycznych, teraz będziemy mogli dodatkowo rozszerzyć działania statutowe – dodaje Michalczyk. Od lat strażacy obecni byli na wszystkich uroczystościach w powiecie, zabezpieczając je medycznie. Teraz przy pomocy lekkiego pojazdu ratowniczo – gaśniczego będą stanowić wsparcie dla pobliskiej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP, a także wzmocnią struktury ratownicze powiatu chrzanowskiego.

Samochód niedawno został odebrany. Na przełomie stycznia i lutego czeka go doposażenie.
- Trzeba jeszcze zamontować specjalistyczny sprzęt i samochód będzie gotów do wyjazdu na akcje – cieszy się Józef Kwiatek, wiceprezes OSP w Chrzanowie.

Stara, 30-letnia karetka, którą dotychczas służyła OSP. Fot. G. Michalczyk

Komentarze   
+1 #1 Janek 2012-01-03 15:38
Karetka to klasyka motoryzacji. Broń Boże ją złomować. Jak skończy służbę to zółte blachy i zachować dla potomnych ;-)
Cytować
0 #2 mateusz osp 2014-01-22 09:10
ja jestem w tej jednostce straży pożarnej
:eek::zzz:o:-*:oops::-x
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.