Miłośnicy biegu na orientację z Kościelca zwyciężyli w Tynieckim Biegu na Orientację. Dwa zespoły z kościeleckiego teamu stanęły na podium tych ekstremalnych zawodów. To duży sukces, szczególnie, że młodzi orientaliści są dopiero w połowie okresu przygotowawczego. Chrzanowska reprezentacja nie zawiodła, tak jak i pogoda. Aura była tego dnia była bowiem wyjątkowo sprzyjająca.

W Tynieckim Biegu Na Orientację wystartowało blisko 200 zawodników z całej Polski. Chrzanów reprezentowało 16 młodych zawodników sekcji biegu na orientację Klubu Sportowego "Kościelec" Chrzanów, podopiecznych trenera Jerzego Kryjomskiego. Sportowcy biegali na trzech różnych trasach. Na najdłuższej z tras, liczącej 15 km w kategorii "MIX" wystartował jeden zespół ze stolicy powiatu. Dziesięciokilometrową trasę średnią (R) - pokonały dwie chrzanowskie drużyny, zaś na najkrótszej trasie "D"(3 km) zmierzyło się ze sobą pięć dwuosobowych zespołów.

Chrzanowska młodzież dosłownie spisała się na medal w biegu na orientację po terenie Wzgórz Tynieckich koło Krakowa.
Na trasie "R" trzecie miejsce zajęła drużyna "Fashion Rabbit" czyli Roksana Legięć i Mateusz Pucuła. Tuż za podium znalazła się drużyna "Dajesz Malina" (Daria Michałek i Kamil Legięć). Chrzanowskie zespoły były najmłodszymi uczestnikami biegu na tej trasie. Dzięki bardzo dobrej nawigacji w terenie pokonały kilkanaście zespołów dorosłych zawodników.
Bardzo dobrze wypadli również najmłodsi chrzanowianie, startujący w kategorii "D". Trzecie miejsce na podium wywalczyły Natalka Kowal i Hania Dzierwa, czyli 11-letnie zawodniczki z zespołu "Szybkie jak żółw". Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli: "Iza i Kamila"(Izabella Jakubczyk i Kamila Jaskólska), "Szybkie Kostki" (Zuzanna Ohlaszeny i Kacper Starzykiewicz), "Patry i Dom" (Patryk Kucek i Dominik Potoczny) oraz "Domin i Kuba" - Dominik Kawala i Jakub Bogacki.

Na najdłuższej trasie startował zespół "Mega Kulki" czyli Dominika Kulczycka i Mateusz Niedbała. Nie udało im się niestety zając miejsca na podium. Warto jednak zaznaczyć, że występ orientalistów z Kościelca był bardzo udany i pokazał, jak duży jest potencjał chrzanowskiego klubu przed rozpoczynającym się nowym sezonem startowym. - Na pewno jeszcze bardziej zmobilizuje on ambitnych młodych zawodników do wytężonej pracy treningowej podczas tegorocznej zimy – stwierdził po zawodach trener Jerzy Kryjomski.

Fot. J. Kryjomski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.