- To jest wasz osobisty sukces, że potrafiliście ich tak wychować - mówił dziś Adam Potocki, nagradzając rodziców, których synowie są żołnierzami. W każdej z odznaczonej rodzin, trzech synów przywdziewało wojskowy mundur. Mężczyźni, z których dumni mogą być rodzice, pełnili czynną służbę wojskową. Niektórzy z nich zdecydowali się nawet zawodowo służyć ojczyźnie.

Dzisiaj ci, którzy wychowali swoich synów w duchu głębokiego patriotyzmu, uhonorowani zostali Srebrnym Medalem Ministra Obrony Narodowej za Zasługi Dla Obronności Kraju.

Wśród nagrodzonych znaleźli się Danuta i Adam Suscy z Libiąża, rodzice Adama, Rafała i Pawła, Krystyna i Jan Biel, którym do piersi przypięto medal za wychowanie Piotra, Krzysztofa i Jacka. Uhonorowana została też pani Stanisława Adamska z Olszyn, która dziś mogła być dumna z synów: Sławomira, Przemysława i Michała.

Szczególne wyróżnienie "za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa", nadane przez Prezydenta RP, otrzymał Łukasz Oktawian Karus. Była to "Gwiazda Iraku". Medal w imieniu syna, który od czterech lat przebywa w Wielkiej Brytanii, odebrał ojciec.

Medale wyróżnionym rodzicom wręczał komendant Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu, ppłk Sławomir Gołota oraz starosta powiatowy, Adam Potocki. - To wasza zasługa, to wasza duma, nie byłoby tej uroczystości gdyby nie wy - tymi słowami, skierowanymi do wyróżnionych, podsumował uroczystość starosta.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.