W sobotę 5 września około 01.58 na ulicy Podwale w Chrzanowie doszło do  wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Nieznany kierujący pojazdem jadąc ulicą Podwale w kierunku Fabrycznej w rejonie Stacji Paliw „BLISKA”  potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku zderzenia śmierć poniósł pieszy - 30 letni mieszkaniec Chrzanowa.


Z dotychczasowych ustaleń policji wynika że nieznany kierujący prowadził dostawczy z otwartą skrzynią ładunkową (bez plandeki) w kolorze srebrnym, przedłużona kabina pojazdu była w kolorze pomarańczowym. Pojazd posiada  uszkodzenia z przodu i boku pojazdu.
Policja prosi o kontakt osoby które były świadkiem zdarzenia jak też osób, które posiadają informacje na temat kierującego, pojazdu jak też przyczyn i okoliczności wypadku. Prosi też o kontakt osoby, które widziały opisany pojazd, który około 2.00 poruszał się po Chrzanowie.

 

Dwa dni wcześniej, 3 września około 15.00 na ulicy Borowcowej w Zagórzu doszło do innego wypadku drogowego w którym nieznany kierujący samochodem marki Ford Focus kończąc manewr wyprzedzania w rejonie skrzyżowania z ulicą Wyrowcową zajechał drogę kierującemu samochodem osobowym marki Ford Transit kierowanym przez 32 – letniego mieszkańca Żarek, który chcąc uniknąć zderzenia hamował i w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Honda Civic kierowanym przez 41 – letniego mieszkańca Babic. Kierujący samochodem osobowym Ford Focus – uciekł z miejsca zdarzenia.
Obaj kierujący byli trzeźwi i zostali przewiezieni do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, gdzie zostali hospitalizowani. Trwają czynności zmierzające do ustalenia kierującego samochodem osobowym ford fokus. Policja zwraca się do świadków i osób posiadających informacje w sprawie wypadku o kontakt z Policją


Kontakt: Wydział Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie tel 32-6246270 , 32-6246255 lub numerem alarmowym 997

 

asp. szt. Robert Matyasik
Informacje prasowe Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.