Zjawiskowa Wielka Parada Smoków w Krakowie już w ten weekend!

Czy jesteś gotowy na najbardziej magiczne wydarzenie tego lata? Już 8 i 9 czerwca Kraków przemieni się w prawdziwą krainę smoków! Ulicami miasta przejdzie zjawiskowa 23. Parada Smoków, pełna gigantycznych, barwnych bestii, które ożyją na oczach zachwyconych widzów. To nie tylko spektakl dla dzieci, ale prawdziwa gratka dla każdego, kto pragnie poczuć się jak w bajce. Przygotuj się na niesamowite widowisko pełne muzyki, świateł i wyjątkowej atmosfery, które na długo pozostanie w twojej pamięci.

Kiedy i gdzie odbędzie się Wielka Parada Smoków 2024?

23. Wielka Parada Smoków 2024 w Krakowie to bez wątpienia jedno z najbarwniejszych i najbardziej magicznych wydarzeń, które co roku przyciąga tłumy zarówno mieszkańców, jak i turystów. Czy jesteście gotowi na smoczą inwazję? W 2024 roku czeka nas kolejna, niezwykła edycja tej fantastycznej imprezy, której nie możecie przegapić!

Kiedy odbędzie się Parada Smoków w Krakowie? Już w weekend 8-9 czerwca Kraków zostanie opanowane przez smoki! Tegoroczne hasło brzmi "Smoki bajek, baśni i powieści", co oznacza, że możemy spodziewać się wyjątkowych postaci wyciągniętych prosto z literatury. To idealna okazja, aby przenieść się do świata wyobraźni i przeżyć niezapomniane chwile. Nie możemy zapomnieć o Smoczym Pikniku Rodzinnym, który odbędzie się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od godziny 10:00 do 20:00 na bulwarach pod Wawelem. To doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną, biorąc udział w różnorodnych warsztatach i zabawach. Piknik to nie tylko atrakcje dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy będą mogli poczuć się jak w bajce.

Program 23.Wielkiej Parady Smoków 2024

Program Wielkiej Parady Smoków 2024 zapowiada się niezwykle atrakcyjnie i pełen niezapomnianych chwil. Sprawdź, co czeka na Was w czasie magicznego weekendu:

8 czerwca (sobota):

 • 10:00 - 20:00: Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach pod Wawelem.
  • Idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną.
  • Liczne warsztaty i zabawy dla dzieci i dorosłych.
 • 21:45 - 23:00: Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle.
  • Bulwary: Czerwieński i Poleski, zakole Wisły między mostem Dębnickim a Wawelem.
  • Spektakularne efekty pirotechniczne, świetlne, laserowe i gigantyczne kurtyny wodne.
  • Ogromne latające smoki animowane przez aktorów Teatru Groteska.

9 czerwca (niedziela):

 • 10:00 - 19:00: Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach pod Wawelem.
  • Kontynuacja zabawy i kreatywnych zajęć dla całych rodzin.
 • 12:00: Wielka Parada Smoków.
  • Rozpoczęcie na Plantach, przejście ulicą Grodzką na Rynek Główny.
  • Ponad 30 kolorowych smoków animowanych przez dzieci.
  • Dwudzieścia dwa smoki w konkursie o tytuł Najpiękniejszego Smoka Parady.

Wielka Parada Smoków to wydarzenie pełne radości, kreatywności i magii, które nie może umknąć Waszej uwadze. Kraków czeka na Was z otwartymi ramionami, gotów do wspólnej zabawy w smoczym stylu! Przyjdźcie i przeżyjcie niezapomniane chwile w sercu tego historycznego miasta.

Parada Smoków z bliska: Gdzie najlepiej oglądać widowisko?

Parada Smoków w Krakowie to wydarzenie, które przyciąga tłumy zarówno mieszkańców, jak i turystów. Chcecie zobaczyć to niezwykłe widowisko z najlepszej perspektywy? Przygotowaliśmy kilka miejsc, które zapewnią Wam doskonały widok na smoczą paradę i Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle.

Najlepsze miejsca do oglądania Parady Smoków:

 1. Planty

  • Parada rozpoczyna się tutaj o godzinie 12:00, więc możecie zobaczyć pierwsze chwile, gdy smoki zaczynają swój barwny pochód. Planty oferują mnóstwo miejsca do swobodnego obserwowania.
 2. Ulica Grodzka

  • Około godziny 12:30 smoki przechodzą tą malowniczą ulicą. Warto znaleźć miejsce wzdłuż Grodzkiej, aby podziwiać smoki w pełnej krasie, gdy zmierzają na Rynek Główny.
 3. Rynek Główny

  • Zakończenie parady odbywa się tutaj około godziny 13:00, gdzie możecie cieszyć się najbardziej spektakularnym widokiem. Rynek oferuje szeroką przestrzeń i doskonałe warunki do fotografowania.

Najlepsze miejsca do oglądania Wielkiego Nocnego Widowiska na Wiśle:

 1. Bulwary Czerwieński i Poleski

  • Widowisko rozpoczyna się o godzinie 21:45 i trwa do 23:00. To centralne miejsce wydarzenia, gdzie efekty pirotechniczne, świetlne i wodne są najlepiej widoczne. Znajdując się na bulwarach, będziecie w samym sercu wydarzeń.
 2. Most Dębnicki

  • Most oferuje podwyższoną perspektywę, dzięki której można zobaczyć widowisko z góry. Najlepszy widok zaczyna się tu od godziny 21:45.
 3. Bulwary pod Wawelem

  • Od godziny 10:00 do 20:00, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, trwa tutaj Smoczy Piknik Rodzinny. To doskonałe miejsce, aby spędzić czas przed nocnym widowiskiem i zapewnić sobie dobre miejsce na bulwarach w pobliżu Wisły.

Wielka Parada Smoków w Krakowie to niezapomniane wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo ciekawie, a prognozy pogody wskazują na słoneczny i ciepły weekend. To idealna okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z licznych atrakcji i wspólnie podziwiając barwne widowisko.

Nie przegapcie tej niezwykłej zabawy pełnej radości i niesamowitych emocji. Pamiętajcie, że takie chwile zdarzają się tylko raz w roku! Zaplanujcie swój weekend i przyjdźcie zobaczyć Wielką Paradę Smoków na własne oczy. Do zobaczenia w Krakowie!