Zbita szybka w iPhonie – co robić?

Marka Apple na rynku technologicznym działa już od kilkudziesięciu lat, jednak przełomowym momentem w rozwoju firmy było zaprezentowanie światu w 2007 roku iPhone’a pierwszej generacji, czyli smartfona, który uchodzi za kultowy. Iphone’y, tak jak pozostałe urządzenia Apple, słyną ze swojej niezawodności i bezawaryjności, jednak nawet w przypadku tak wysoko zaawansowanego technologicznie sprzętu może przydarzyć się rozbity wyświetlacz. Zbita szybka w iPhonie 6 to jednak nie koniec świata – problemowi temu można szybko i sprawnie zaradzić. Jak zatem uratować iPhone’a z uszkodzoną szybką?

Jak chronić wyświetlacz w iPhonie przed uszkodzeniami?

Użytkownicy iPhone’ów, którzy przed rozpoczęciem korzystania ze smartfonów w pełnym wymiarze stosują środki zapobiegające uszkodzeniom mechanicznym są w zdecydowanie bardziej uprzywilejowanej sytuacji niż osoby, które ten krok pomijają. Zwykłe etui ochronne z porządnie wykonanymi rantami może zapobiec zbiciu szybki w wyniku upadku czy mocnego uderzenia, podobnie zresztą jak zastosowanie szkła hartowanego. Co prawda komponenty iPhone’ów produkowane są z najwyższej jakości materiałów, jednak nawet najbardziej wytrzymałe tworzywo przy kontakcie z kamieniem czy betonem narażone jest na szereg zniszczeń.

Samodzielna wymiana wyświetlacza w iPhonie

W sieci można natknąć się na wiele filmów instruktażowych dotyczących nie tylko samego użytkowania iPhone’a, ale również jego naprawy w nieprzewidzianych sytuacjach. Koszty związane z naprawą iPhone’a 6 czy nowszych modeli smartfona Apple w autoryzowanym serwisie robią wrażenie, zwłaszcza że standardowa umowa gwarancyjna często nie obejmuje naprawy zbitej szybki z winy właściciela. Samodzielne próby przywrócenia telefonu do stanu sprzed awarii często kończą się uszkodzeniem najważniejszych podzespołów, szczególnie gdy do wymiany wyświetlacza używa się niskiej jakości zamienników. Naprawa iPhone’a bez specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i narzędzi to prosty sposób na jego trwałe uszkodzenie i konieczność zakupu nowego urządzenia.

Wymiana szybki w iPhonie – gdzie szukać pomocy?

Zbita szybka w iPhonie może przydarzyć się każdemu, nawet przy najwyższej dbałości o prawidłowy sposób użytkowania czy przechowywania telefonu. Nikt nie jest w stanie przewidzieć sytuacji losowych, w wyniku których iPhone upada na chodnik czy domowy podjazd. Uszkodzona przednia szybka to jednak nie powód do paniki – wymiana szybki w iPhonie 6 czy w jakimkolwiek innym modelu smartfona Apple jest możliwa nie tylko w autoryzowanych serwisach, gdzie za usługi płaci się krocie.

W Polsce pojawia się coraz więcej pogwarancyjnych serwisów iPhone dysponujących profesjonalnym sprzętem, ale przede wszystkim wykwalifikowaną kadrą pracowniczą specjalizującą się tylko i wyłącznie w naprawach i optymalizowaniu urządzeń Apple. Za zbitą szybkę w iPhonie 6 w pogwarancyjnym serwisie w Warszawie można zapłacić nawet do kilkudziesięciu procent mniej niż bezpośrednio u producenta. Jednak przed oddaniem iPhone’a do zewnętrznego serwisu Apple warto się upewnić, czy jakość świadczonych usług serwisowych rzeczywiście utrzymuje się na wysokim poziomie.