Zalety posiadania trawy w rolce

Trawa w rolce to bardzo pomysłowy system, który pozwoli w ciągu kilku godzin uzyskać idealny ogród z nową, już zagospodarowaną, a zatem w pełni zdatną do użytku murawą.

Trawa w rolce jest coraz popularniejszym rozwiązaniem ze względu na szereg zalet:

1. Szybkość rozkładania – trawa w rolce https://multigrass.pl/trawa/, rozkłada się bardzo szybko i w ciągu dnia roboczego przy niewielkim doświadczeniu można ponownie zagruntować nawet ważne powierzchnie rzędu 100-150 m2 (przeciętny ogród). W ten sposób właściciel może zobaczyć, jak jego trawnik całkowicie zmienia swój wygląd i staje się w pełni użyteczny

2. Praktycznie natychmiastowe użycie - po rozprowadzeniu trawy w rolce, te przylgną do podłoża w ciągu kilku dni, stając się jego integralną częścią. Po pierwszych 48-72 godzinach (2 lub 3 dni) ogród może być stopniowo deptany, a następnie w pełni ponownie wykorzystany. Z kolei alternatywa siewu wiąże się z całkowitą bezczynnością ogrodu nawet przez miesiąc, co jest oczywiście ograniczeniem

3. Sezonowość – trawę w rolce można zakładać o każdej porze roku, w przeciwieństwie do siewu, który można wykonać tylko wiosną i jesienią. Dywan można ułożyć nawet latem, dbając o obfite podlewanie gleby, nie dopuszczając do wysychania grud.

4. Przystępna cena - koszt metra kwadratowego trawy w rolce różni się w zależności od różnych parametrów, ale biorąc pod uwagę średnią powierzchnię 100 metrów kwadratowych, w tym transport i instalację, jest to zrównoważony wydatek, ponieważ produkt, który ma zostać „zainstalowany”, ma zupełnie inne właściwości niż zasiany trawnik.

5. Jakość - produkt przeciętnie oferuje wyższą jakość w porównaniu do zasianego ogrodu. Trawa w rolce jest gęstsza, dlatego też jest to doskonały system zapobiegający powstawaniu chwastów nawet w średnim/długim okresie. W rzeczywistości chwasty łatwiej zapuszczają korzenie tam, gdzie znajdują miejsce do kiełkowania. Ponieważ rolka jest już uformowana, chwasty mają trudniejsze życie.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego systemu nasuwa się tylko jedno pytanie, czemu jeszcze nie ma w Twoim ogrodzie trawy w rolce. Jest to ekonomiczna inwestycje zapewniająca nie tylko estetyczne wykończenie Twojego ogrodu, ale gwarantuje również, że powstanie miejsce przyjazne każdemu użytkowane z przyjemnością.