Zainspiruj się! Przedstawiamy księgi gości weselnych, które zadowolą każdego

Księga gości nie jest obowiązkowym elementem każdego wesela, ale gorąco zachęcamy, aby znalazła się na waszym przyjęciu. To miejsce, gdzie goście mogą zostawić pamiątkowy wpis i bezcenna pamiątka z tego wyjątkowego dnia. Warto zadbać o taki skarb!

Dopasujcie księgę gości weselnych do waszego przyjęcia!

Oprócz niepodważalnej wartości sentymentalnej księga gości weselnych jest dodatkowym elementem pięknej oprawy waszego wesela. Przywiązując uwagę do każdego detalu przyjęcia, tworzycie doskonałą całość, a księga gości może stać się kolejnym puzzlem tej estetycznej układanki. Zwłaszcza że różnorodność typów ksiąg ślubnych jest tak ogromna, że bez trudu dopasujecie któryś wariant do waszej ogólnej koncepcji. Co więcej – możliwe, że kreatywność projektantów ślubnej papeterii was zaskoczy i dodatkowo zainspiruje! Czego możecie się spodziewać, szukając idealnej księgi gości?

Papierowe księgi gości weselnych

Najbardziej tradycyjny wariant to papierowa księga formatu A4, przeważnie w twardej oprawie. Wzornictwo okładek ksiąg ślubnych jest przebogate i nawiązuje do różnych stylów. Są modele subtelne, białe, z delikatnymi, złoconymi rysunkami lineart i kolorowe, energetyzujące feerią barw malowanych bukietów. Mogą być zdobione lustrzanym papierem, wstęgą z kokardą, wypukłymi elementami – czym tylko zechcecie! Pierwsza strona tradycyjnie przeznaczona jest na podziękowania dla gości; w zależności od waszych upodobań możecie je wypisać sami lub zamówić wydrukowany tekst. Do wyboru, do koloru!

Retro księgi gości weselnych

Jeśli chcecie czegoś w nieco bardziej nobliwym, retro klimacie, może zdecydujcie się na księgę gości z płócienną okładką? Księgi z taką oprawą także są dostępne w różnych wariantach. Możecie wybrać nie tylko wzór tłoczony na płótnie, ale także kolor okładki. Klasyczną barwą takich okładek jest złamany beż, ale możecie zażyczyć sobie nawet niebieskiego płótna. Takie okładki wyglądają bardzo szykownie i niebanalnie!

Model płóciennej księgi gości weselnych od ArtMA z tłoczoną grafiką

Model płóciennej księgi gości weselnych od ArtMA z tłoczoną grafiką

Księgi gości weselnych z drewnianymi okładkami

Może jednak wasze poszukiwania jeszcze bardziej oryginalnej księgi gości weselnych zakończą się wyborem wariantu z drewnianą okładką? I takie możecie znaleźć w ofercie sklepów z papeterią ślubną! Tego typu oryginalne księgi gości mają oprawy w naturalnym, jasnym kolorze, z wypalanym lub grawerowanym napisem czy rysunkiem i prezentują się bardzo nietuzinkowo! Drewniane okładki będą pasować do przyjęć, gdzie natura i roślinność dominują w dekoracjach i stylistyce – do wesel plenerowych czy w stylu boho.

Księgi gości weselnych nie w formie książkowej?

Zupełnie nietypowym wariantem księgi gości jest… szkatułka. Jeśli zdecydujecie się na ten wariant, wpisy do księgi gości będą składane na luźnych, pojedynczych kartach i umieszczane w dekoracyjnej skrzynce. Taka formuła przełamuje schemat i z pewnością zaciekawi zaproszonych oraz zrobi bardzo pozytywne wrażenie. Zwłaszcza że i tutaj istnieje szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o formę wpisów. Wasza księga gości może nie mieć okładek i stron, a nawet… nie zawierać papieru! W niektórych zestawach ze szkatułkami dostępne są na przykład drewniane serca – i to na nich goście zostawiają swoje życzenia. Jak widać, inspirujących pomysłów na księgę gości nie brakuje.

Szkatułka na wpisy gości weselnych dostępna w sklepie internetowym ArtMA

Szkatułka na wpisy gości weselnych dostępna w sklepie internetowym ArtMA