Na początek trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie – czym są właściwie wycieczki last minute i dlaczego co roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem?

Pierwsza część pytania jest prosta w odpowiedzi – wycieczki last minute to szansa wykupienia wczasów po znacznie niższej cenie niż normalnie, a to z tego względu, że ktoś odwołuje swoją rezerwację na krótko przed czasem lub na ostatnią chwilę istnieje jeszcze miejsce lub kilka, które można zarezerwować. Organizator woli obniżyć cenę i pozwolić zakupić wczasy na kilka lub kilkanaście dni przed wyjazdem, niż pozwolić, aby istniało puste miejsce w samolocie lub autokarze, które nie zmienia kosztów stałych dla organizatora.

Druga część pytania – dlaczego z roku na rok wczasowicze chętnie wybierają takie oferty? Odpowiedź jest prosta – wygoda i cena. Dość często cena wczasów bywa nawet dwukrotnie niższa w ofercie last minute, więc oszczędny wczasowicz chętnie wybierze właśnie taką ofertę. Również wygoda ma tutaj niebagatelne znaczenie. Po prostu rezerwujemy, płacimy i już za kilka dni jesteśmy na długo oczekiwanych wakacjach. Raczej nie ma ryzyka związanego z odwołaniem całej wycieczki, co jest dość wygodne i bezstresowe.

Przy wyborze wczasów last minute warto rozważyć wylot z Katowic. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach jest nowoczesnym obiektem znajdującym się niedaleko centrum Katowic, więc pojawiające się pytanie z gatunku – jak dojechać na lotnisko? – nie powinno spędzać snu z powiek. Dla zmotoryzowanych dostępne są parkingi na które możemy dostać się drogą wojewódzką 913. Dla pozostałych osób dostępne są połączenia autobusowe z ościennych miast. Są to połączenia ekspresowe, które kursują codziennie. W oczekiwaniu na wylot możemy udać się do sklepu lub restauracji, które to obiekty znajdują się bezpośrednio w każdym z trzech terminali. Dla osób z dziećmi jest dostępna Strefa Malucha, która znajduje się w części ogólnodostępnej, na I piętrze Terminala B.

Jeśli już mamy za sobą wybór środka transportu oraz miejsca z którego polecimy na upragnione wczasy, warto zastanowić się nad wyborem miejsca do którego chcemy się udać. Warto polegać na miejscach, które zostały już odwiedzone przez znajomych i odpowiednio zaopiniowane.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.