Warszawa to miasto, które oferuje wiele możliwości leczenia nałogu alkoholowego. Jedną z nich jest wykonywane na terenie miasta zaszywanie alkoholika. Zaszywanie alkoholika, niezależnie od tego, czy jest wykonywane w gabinecie czy w domu pacjenta to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym o niewielkiej inwazyjności – wszywki alkoholowe umieszcza się pod skórą pacjenta. Wszywanie esperalu na terenie miasta Warszawa i w okolicy oferuje m.in. http://www.chirurg-24.pl/, który zależnie od potrzeb i oczekiwań pacjenta może wykonać zabieg w swoim gabinecie lub dostarczyć esperal w postaci wszywki do dowolnego miejsca w Stolicy i okolicy.

Esperal Warszawa – czy wszywka jest skuteczna?

Wszywki alkoholowe oferowane na terenie miasta Warszawa działają na zasadzie „upośledzania” procesu metabolizmu alkoholu. W praktyce oznacza to, iż zaszycie wszywki zawierającej esperal pod skórą pacjenta uniemożliwia takiej osoby odczuwanie przyjemności związanej z konsumpcją napojów zawierających nawet śladowe ilości alkoholu etylowego, gdyż ten w wyniku implementacji wszywki nie jest metabolizowany przez organizm i powoduje nieprzyjemne doznania wzmożonego kaca już kilka minut po spożyciu alkoholu (nawet niewielkiej ilości). Efekt, jaki daje wszywanie esperalu utrzymuje się od sześciu do ośmiu miesięcy od zaszycia alkoholika – czas ten zdaniem terapeutów jest wystarczający na całkowitą detoksykację organizmu, jaka jest niezbędna do osiągnięcia i zachowania trzeźwości.

Wszywka zawierająca esperal powoduje szereg nieprzyjemnych konsekwencji związanych ze spożyciem alkoholu. Należą do nich m.in.: wymioty oraz nudności, intensywny i uciążliwy ból głowy, kołatanie serca, duszności, potliwość, pokrzywka czy niedociśnienie. Objawy te – zgodnie z teorią terapii awersyjnej – mają zniechęcać do sięgania po alkohol, co z kolei umożliwia wspomnianą wcześniej detoksykację organizmu, bez której niemożliwe jest rozpoczęcie efektywnej terapii psychologicznej oraz rozwiązanie problemu alkoholowego u jego podstaw. Warto powiem pamiętać o tym, iż samo zaszycie wszywki zawierającej esperal nie spowoduje nagłego odstawienia alkoholu oraz rezygnacji z nałogu. W wielu przypadkach pacjenci szybko identyfikują nieprzyjemne objawy towarzyszące spożyciu alkoholu po implementacji rozwiązań takich, jak wszywki alkoholowe właśnie ze środkiem farmakologicznym wszczepionym pod skórę, co sprawia, że oczekują tylko na to, żeby środek się rozpuścił, żeby wrócić do nałogu. Nałóg jest bowiem spowodowany innymi, bardziej złożonymi problemami i nie można go utożsamiać wyłącznie z fizycznym uzależnieniem się organizmu od substancji odurzającej. Owszem wszywanie esperalu, jakie oferujemy na terenie miasta Warszawa pomaga w walce z nałogiem, ale – podobnie jak zabieg odtruwania – nie powinno być traktowane jako komplementarna terapia. Wszywki alkoholowe są skuteczne wyłącznie wtedy, kiedy stanowią uzupełnienie procesu terapeutycznego mającego na celu zdiagnozowanie przyczyny problemu i jej rozwiązanie.

Zaszywanie alkoholika – to nie brzmi zbyt dobrze…

Terminologia taka, jak „zaszywanie alkoholika” wywodzi się z dawnych czasów, kiedy to uważano, iż problem uzależnienia od dowolnej substancji psychoaktywnej można rozwiązać poprzez przymusową abstynencję umożliwiającą odtrucie organizmu, który „uzależnił” się od wpływu tej substancji na swoje działanie. Dzisiaj już wiemy, że mechanizmy stojące za uzależnieniami są o wiele bardziej złożone, a popularne niegdyś „zaszywanie alkoholika” to jeden z wielu elementów, z których może się składać terapia odwykowa.

Wszywki alkoholowe – Warszawa i okolice

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.