Zapraszamy na wydarzenia, które zaplanowano w nadchodzących dniach: oficjalne uroczystości rocznicowe, a także wydarzenia artystyczne, kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Zachęcamy do wspólnego świętowania.

 Majówka 2019 w Trzebini

 

  • Środa 1. maja 2019 r. godz. 14:00 - Powrót do przeszłości - klimaty PRL-u

    III edycja tej cieszącej się popularnością imprezy  odbędzie się 1 maja, tym razem na placu przy ulicy Ochronkowej. Będzie jak zwykle peerelowski autobus Ikarus i objazd po Trzebini oraz zwiedzanie miejsc związanych z okresem PRL, woda z saturatora, mobilne jadłodajnie, konkursy. Szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie 32 61 10 621.

    plakat 1 maja z konkursem

  • Środa 1. maja 2019 r. godz. 09:30 - RAJD W PŁOKACH

Celem imprezy jest uczczenie 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, promowanie walorów turystycznych Płok i okolic, promowanie i propagowanie zdrowego trybu życia poprzez rekreację rowerową oraz udział mieszkańców Sołectwa w spacerze po lesie bukowym techniką Nordic Walking.

plakat płoki rajd1

  • Czwartek 2. maja 2019 r., godz. 9.00 - 12.00 - Akcja Gminy Trzebinia "Wywieś flagę"

Zapraszamy do holu Urzędu Miasta w Trzebini (budynek przy ul. Marszałka Piłsudskiego 14) gdzie pierwszych 100 osób otrzyma flagi państwowe, przygotowane przez Gminę Trzebinia w ramach akcji "Wywieś flagę". Zachęcamy do udziału

 

  • Piątek 3. maja 2019 r., godz. 10:00 - uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka

Rozpoczęcie o godz. 10.00. W programie: koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Krzysztofa Paluchowskiego, uroczysty apel  i program artystyczny w wykonaniu Przedszkola Samorządowego Nr 2. O godz. 11.00 w kościele pw. Św. apostołów Piotra i Pawła w Trzebini rozpocznie się uroczysta msza święta z udziałem chóru "Echo".

3 maja plakat

  • Piątek 10. maja 2019 r. godz. 19:00 - Jazzowa Majówka w Dworze Zieleniewskich - Janusz Szrom śpiewa Zauchę

Trzebińskie Centrum Kultury oraz Festiwal "Jazz z Wami" zapraszają 10 maja na Jazzową Majówkę w Dworze Zieleniewskich w Trzebini. Koncert będzie poświęcony wybitnemu polskiemu wokaliście, Andrzejowi Zausze. Wystąpią:
Janusz Szrom - wokal
Paweł Perliński - fortepian
Andrzej Łukasik - kontrabas
Marcin Jahr - perkusja.

Na program koncertu złożą się utwory, uporządkowane chronologicznie według dat ich nagrania przez Andrzeja Zauchę. Taki układ wydarzenia pozwoli unaocznić widzom drogę artystyczną Zauchy i pokazać kierunki jego artystycznego rozwoju.
Oprócz znanych przebojów, jak "Byłaś serca biciem", "Bądź moim natchnieniem", "Dzień dobry, Mr Blues" czy "Siódmy rok", usłyszymy wiele innych, często zapomnianych utworów, które przez ponad trzy dekady czekały na swoje drugie życie. Teraz piosenki te przeżyją kolejną premierę, ale już w jazzowej odsłonie.

plakat szrom

Miejsce Dwór Zieleniewskich w Trzebini, ul. Marszałka Piłsudskiego 47a. Bilety w cenie 45 zł dostępne w Dworze Zieleniewskich i domu Kultury "Sokół"

 

  • Niedziela 12. maja 2019 r. godz. 09:00 - XVI Rekreacyjny Rajd Rowerowy  Kraków-Trzebinia 2019

Ruszamy z krakowskich Błoni. Rajd ma na celu popularyzację jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz stwarzanie warunków do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny, propagowanie zdrowego trybu życia, zapoznanie uczestników z walorami krajobrazowymi i historycznymi Krakowa i Gminy Trzebinia, ze szczególnym uwzględnieniem Puszczy Dulowskiej. Dwie trasy: 45 km Kraków Błonia - Trzebinia oraz 15 km Rudno-Trzebinia

rajd rowerowy post

Zobacz więcej informacji na temat Rajdu

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.