Rozpoczyna się remont ul. Kościelnej i ul. Luzara w centrum Trzebini. Drogowcy położą nową nakładkę asfaltową na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką aż do cmentarza.

luzara3

Prace już się rozpoczęły

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA z Katowic, które wygrało przetarg na realizację robót – poza nową nakładką asfaltową – wymieni zniszczone krawężniki oraz istniejące wpusty deszczowe, wyremontuje również część chodnika. Prace mają być wykonane do 29 maja.

luzara1

Nowa nawierzchnia ma być gotowa najpóźniej w maju

Całość zadania kosztuje 702 897 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 314 787 zł. Resztą pokryje sama.

- Budżet gminy na 2020 rok zatwierdziliśmy w połowie minionego roku. Dokładnie wiemy, co chcemy realizować i ruszamy z przetargami. Jak pokazują doświadczenia z minionych lat, im wcześniej je rozstrzygniemy, tym większe szanse na oszczędności z tego tytułu. Dlatego nie zwalniamy tempa – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

luzara

Nowa nakładka pojawi się na odcinku od skrzyżówania z drogą wojewódzką do cmenatrza

Na wydatki majątkowe zaplanowano w tym roku blisko 16 mln zł.
Wśród zadań do realizacji są m.in.:
🔹 budowa wrotkowiska
🔹budowa parkingu przy dworcu PKP
🔹rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej przy szkole w Bolęcinie
🔹kontynuacja prac związanych z opracowaniem projektu budowy drogi, która połączy ul. Długą w Trzebini z ul. Krakowską w Młoszowej
🔹opracowanie projektu zagospodarowania działki u zbiegu ulic Krakowskiej i Ochronkowej w centrum miasta
🔹drugi etap przebudowy ul. Sobieskiego na osiedlu Siersza
🔹przebudowa ul. Szewskiej na osiedlu Piaski
🔹 rozbudowa ul. Słonecznej w Myślachowicach
🔹budowa ul. Pawiej w Młoszowej
🔹przebudowa dróg na osiedlu Gaj
🔹 rozbudowa ul. Dworcowej, na co gmina zabiega o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych
🔹kolejny etap zagospodarowania terenu za Domem Kultury w Myślachowicach oraz Błoń Karniowickich (Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie tych zadań do Lokalnej Grupy Działania)
🔹zagospodarowanie terenu przy Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Trzebini (wykonanie nowego ogrodzenia i placu zabaw)

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.