Software house. Kim są specjaliści od tworzenia aplikacji?

Istnieją aż 3 błędy, które popełniają zazwyczaj osoby inwestujące we własną aplikację. Pierwszy robią, gdy omijają w projekcie analizę potrzeb i konkurencji. Drugi, gdy zlecają projekt znajomemu informatykowi. Trzeci? Gdy powierzają to zadanie agencji interaktywnej.

Na rynku istnieją firmy wyspecjalizowane w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych. Zatrudniają do tego specjalistów od tworzenia oprogramowania, którzy pracują w różnorodnych technologiach. Nie wcisną Ci więc jedynie słusznych rozwiązań tylko dlatego, że nie dysponują ludźmi pracującymi w odpowiednich językach. To tam są zatrudnieni najlepsi programiści, graficy i testerzy.

Firmę taką nazywa się software house. Zobacz, kto pracuje w takim przedsiębiorstwie i z kogo będzie się składać stworzony dla Ciebie zespół.

Co różni programistów front-end i back-end?

Programiści nie tylko specjalizują się w konkretnych językach. W zależności od swojej specjalizacji zajmują się też określoną częścią kodu. Fachowcy od back-end dbają o bezpieczeństwo aplikacji. Zajmują się tym fragmentem programu, który potem będą próbowali złamać hackerzy. To od nich zależy, w jakim stopniu oprogramowanie oraz przechowywane dane będą odporne na próby kradzieży lub zepsucia. Im lepszych specjalistów back-end masz po swojej stronie, tym większą wiedzę będzie musiał posiadać hacker, by Ci zaszkodzić.

Prócz tego, co niewidoczne, jest jeszcze część kodu odpowiedzialna za szybkość wczytywania aplikacji. A także za to, czy wszystkie funkcjonalności działają prawidłowo. Tę sferę biorą pod opiekę programiści front-end. Od ich pracy zależy m.in. późniejsze zadowolenie użytkowników. A także szanse na osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce przy dobrych działaniach SEO.

UI designer a specjalista od UX. Interfejs i grafika.

UI to skrót od angielskiego sformułowania User Interface. Pod tym określeniem mieszczą się wszelkie aspekty graficzne aplikacji. UI designer z software house dobiera kolory, fonty, grafiki i obrazy stosowane w projekcie. To dzięki jego pracy oprogramowanie może budzić zaplanowane emocje.

UX designer skupia się z kolei na użyteczności programu. Projektuje ścieżki użytkownika na podstawie znajomości jego potrzeb. Decyduje również o rozmieszczeniu poszczególnych przycisków i opcji. Sprawia, że korzystanie z Twojej apki jest intuicyjne.

Eksperci od zapewnienia jakości aplikacji.

Kim są? To testerzy. Nawet jeśli masz w zespole świetnych fachowców, są oni ludźmi. A ludzie mogą popełnić błąd. Mimo tego software house jest zorganizowany w ten sposób, by wyeliminować ryzyko wypuszczenia oprogramowania z błędami. Jak? Poprzez dogłębne sprawdzanie każdego aspektu apki w różnych scenariuszach testowych.

Dodatkowo specjaliści od Quality Assurance optymalizują cykl życia oprogramowania. Co na tym zyskasz? Eksperci wezmą pod uwagę różne scenariusze rozwoju programu w przyszłości. I zadbają o to, by zmniejszyć koszty takich zabiegów, co da Ci spore oszczędności w kolejnych latach.

Menadżer projektu w software house.

Zakres odpowiedzialności poszczególnych ekspertów zazębia się w wielu miejscach. Prace zespołu trzeba też dobrze zaplanować. Twoje potrzeby biznesowe muszą być przełożone na język zrozumiały dla specjalistów od tworzenia oprogramowania. Sam zespół trzeba wybrać w taki sposób, by różne osoby świetnie uzupełniały się nie tylko umiejętnościami, ale także osobowością.

Tym wszystkim zajmuje się project manager. Jak widzisz, Twój zespół jest całkiem spory. Jak zapatrujesz się teraz na pomysł zlecenia Twojego projektu jednemu człowiekowi? Jeśli chcesz uniknąć sporych problemów i kosztów po wypuszczeniu programu, zajrzyj na stronę software house Applover.com. A potem skontaktuj się z nami i opowiedz o swoim pomyśle na oprogramowanie.