Pompy ciepła a domowa ergonomia

Wybór właściwej pompy ciepła do domu przy tak dużym wyborze, jaki prezentuje dostawca i serwisant Brewa.pl - nie stanowi już większego problemu. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru miejsca na montaż urządzenia. Jak i gdzie montować pompy ciepła, by pokrywały się z zastosowaniem budynków, ich właściwościami fizycznymi oraz sposobami eksploatacji?

Miejsce w domu na pompy ciepła

Specjaliści i serwisanci pracujący od lat nad montażem i uruchomieniem pomp ciepła sugerują, by przy całej wytrzymałości urządzeń grzewczych tego typu na czynniki zewnętrzne, w pierwszej kolejności stawiać na montaż pompy ciepła w pomieszczeniu zamkniętym. Idealnie nadaje się do tego przydomowa, nawet najmniejsza piwnica. Na pompę ciepła (www.brewa.pl/produkty-i-uslugi/pompy-ciepla-poznan.htm) przeznaczyć można jedną ze ścian, do których po wejściu do pomieszczenia mamy nieograniczony dostęp. Wiele polskich rodzin za nowe miejsce dla pompy ciepła automatycznie uznaje stare miejsce po zdemontowanym piecu - co jest jak najbardziej w porządku. Najważniejsze, by urządzenie już po zamontowaniu nie utrudniało przemieszczania się po wnętrzu i posiadało swobodny dostęp w celu wykonania kontroli i sprawdzenia pracy całego zamontowanego wcześniej układu grzewczego.

Montaż pompy ciepła - na zewnątrz czy wewnątrz?

Badania przeprowadzone na przestrzeni ostatnich lat pokazują, że pompy ciepła montowane w zamkniętych pomieszczeniach w praktyce pracują wydajniej i rzadziej ulegają usterkom. To ciekawe spostrzeżenie w dobie, kiedy skandynawska i azjatycka technologia nie pozostawia żadnych złudzeń co do swojej skuteczności. Wiele zależy od tego, w jakiej części Polski położone jest gospodarstwo, w którym zastosowano wybrane pompy ciepła. Nie we wszystkich rejonach kraju panują takie same warunki pogodowe, a zmiany temperatur mogą mieć wpływ na jakość pracy urządzeń grzewczych. Pompy ciepła dostarczane i serwisowane przez Brewa.pl odznaczają się wysoką odpornością na wahania temperatur, dzięki czemu można mieć pewność, że w każdym środowisku spełnią swoje zadanie wzorowo.

Przestrzeń dla pompy ciepła

Pompa ciepła od skandynawskiego lub azjatyckiego producenta może być zamontowana już w małych przestrzeniach. Najczęściej proponowane są kotłownie, z których na rzecz pomp pozbywamy się starych pieców kopciuchów. To najwygodniejsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią przyzwyczajać się do nowych zasad zarządzania energią cieplną w domu i chcą, by nowe urządzenie grzewcze zostało umieszczone w tym samym miejscu, co dawny piec. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość otwarcia pompy ciepła, np. w celu przeprowadzenia czynności kontrolnej. Na wąskiej przestrzeni mogą pojawić się trudności, dlatego trzeba wybierać wnętrza, gdzie ustawienie ścian niczego nie ogranicza. Wygrywają więc te kotłownie, na których nie oszczędzało się na metrażu w czasie pierwszych etapów budowy domu.

Zamów już dziś indywidualną wycenę pompy ciepła wraz z montażem!

Zgłoś się telefonicznie, mailowo lub po prostu wypełnij formularz dostępny na naszej stronie internetowej - Brewa.pl!