Pociąg do biegania: VI edycja z rekordową frekwencją i nowymi atrakcjami
Szósta edycja "Pociągu do biegania" zakończyła się z sukcesem. W tym roku wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbę uczestników, a po raz pierwszy w programie pojawił się również Nordic Walking. Emocje sięgnęły zenitu, gdy młodzi zawodnicy wzięli udział w Runmageddon Kids.
  1. Rekordowa liczba uczestników – około 470 osób.
  2. Nowość: Nordic Walking.
  3. Runmageddon Kids dla najmłodszych.
  4. Akcja charytatywna na rzecz Mikołaja Banaszaka.

Około 470 osób wzięło udział w szóstej edycji "Pociągu do biegania". Wydarzenie odbyło się z wielkim rozmachem, oferując uczestnikom nie tylko możliwość biegu na różnych dystansach, ale także nową atrakcję, jaką był Nordic Walking. Na starcie z kijkami stanęło około 40 osób, co pokazuje rosnące zainteresowanie tym rodzajem aktywności fizycznej.

Biegacze mieli do wyboru trasy o długości 5 i 10 km. Łącznie w biegu uczestniczyło ponad 270 osób, które zmierzyły się z wyzwaniami fizycznymi na różnym poziomie trudności. Organizatorzy, czyli Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Sportu, zadbali o każdy detal wydarzenia, aby uczestnicy mogli cieszyć się sportowym dniem.

Szczególną uwagę przyciągnęły zmagania najmłodszych podczas Runmageddon Kids. Dzieci i młodzież w wieku od 4 do 16 lat miały okazję sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód. W tej edycji formuła została poszerzona, co pozwoliło na jeszcze większą liczbę uczestników. Najmłodsi rywalizowali nie tylko o medale, ale i o prestiżowy tytuł Ninja, co dodało dodatkowej dawki emocji.

W trakcie imprezy prowadzono także akcję charytatywną na rzecz 9-letniego Mikołaja Banaszaka, cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Dzięki hojności uczestników i sponsorów zebrano środki na jego leczenie i rehabilitację. Mikołaj towarzyszył swojej mamie Magdzie, która wzięła udział w biegu, jadąc w specjalnej przyczepce.

Ogromne podziękowania należą się sponsorom wydarzenia: Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o. oraz Centrum Medycznemu Igamed, bez których tak wspaniała oprawa nie byłaby możliwa. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do partnerów: drogerie DM, Warsztat Koszulkowy, Power Studio, ME Studio Ewa Czarnecka oraz Dane Cake Polonia sp. z o.o.

Szósta edycja "Pociągu do biegania" była nie tylko świętem sportu, ale i dowodem na to, jak wielką siłę ma wspólnota i wzajemne wsparcie. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnej edycji!


Źródło: Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie