Obecnie pracodawcy mają bardzo wysokie wymagania wobec swoich pracowników. Taka sytuacja prowadzi do nadmiernego obciążenia i stresu, na który cierpi coraz więcej osób. Bagatelizowanie tego problemu może mieć negatywne skutki w postaci dolegliwości zdrowotnych, chorób, a w skrajnych przypadkach nawet wypadków przy pracy. Do tego znaczna część ludzi pracuje w trybie siedzącym, który obciąża kręgosłup i może doprowadzić nawet cukrzycy typu 2. Sprawdź jak uniknąć tego problemu w swoim biurze.

 

  1. Stres w miejscu pracy

  2. Masaż biurowy - walka z siedzącym trybem pracy

  3. Warsztaty prozdrowotne

Stres w miejscu pracy

 

Stres w pracy może mieć wiele przyczyn, lecz zazwyczaj towarzyszy każdemu z nas. Jednak wpływa on odmiennie na samopoczucie - jednych motywuje do działania, innych wręcz przeciwnie. Istnieje wiele czynników, które mogą wywołać stres, na przykład:

 

  • brak stabilizacji,

  • złą atmosferę wśród osób zatrudnionych,

  • coraz szybsze tempo pracy,

  • przeciążenie ilościowe pracą,

  • chęć ciągłego doskonalenia się,

  • utrudniony kontakt z przełożonym.

 

Wszystkie te czynniki, i wiele innych mogą wpływać na to, iż stres w końcu zacznie nas paraliżować. Przez ten stan możemy nabawić się chorób serca, zaburzeń snu, depresji, nerwicy, schorzeń układu pokarmowego, a nawet udaru mózgu. Dlatego należy podjąć wszelkie kroki, aby zwalczać stres. Czasami warto zwolnić, wyspać się lub też porozmawiać z pracodawcą o wprowadzeniu rozwiązań, na których wszyscy skorzystają.

 

Masaż biurowy - walka z siedzącym trybem pracy

 

Coraz więcej firm decyduje się na zapewnienie swoim pracownikom masażu w trakcie pracy, zwłaszcza iż dostępność tej usługi jest również coraz większa. Masaż biurowy w Krakowie, Warszawie oraz innych miastach wykonywany jest przez osoby, które pochwalić mogą się wieloletnim doświadczeniem. Korzyści ze stosowania tej metody zwalczania stresu są imponujące. Masaż ten, inaczej zwany masażem work-site skupia się na obszarach szyi, karku oraz ramion. Przeprowadza się go zazwyczaj na specjalnym krześle. Trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut, czyli w trakcie przerwy, dzięki czemu pracownik nie traci cennego czasu pracy. Dodatkowo wykonuje się go bez użycia oliwek, w ubraniach, przy przyjemnej muzyce relaksacyjnej. Masaż work-site pomaga pozbyć się stresu, zmęczenia czy bólu, co przekłada się na niezwykle cenne działania profilaktyczne względem dolegliwości.Dodatkowo masaż taki zwiększa nie tylko efektywność pracy, ale też zadowolenie zatrudnionych osób. Podczas jego wykonywania uwalniają się naturalne związki - serotonina i endorfiny. Są one odpowiedzialne za dobre samopoczucie emocjonalne, a także psychiczne.

 

Na zatrudnieniu firmy wyspecjalizowanej w wykonywaniu masaży biurowych, takich jak Bodywell, skorzystają jednak nie tylko pracownicy, ale również pracodawca. Masaże wpływają na wyższą efektywność zespołu, redukcję L4 oraz zapewniają przyjazny wizerunek pracodawcy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ na rynku pracy, motywowanie pozafinansowe jest bardzo ważnym elementem. W większości przypadków masaże wykonywane są na miejscu, w firmie, co jest dodatkowym plusem, ponieważ łatwo jest zweryfikować jego frekwencję oraz efekty jakie przynosi.

 

Warsztaty prozdrowotne

 

Masaż może być rozwiązaniem, którego stosowanie, regularnie przyniesie wiele korzyści. Warto też wprowadzić zmiany w codziennym funkcjonowaniu w pracy i przygotować odpowiednio stanowisko, przy którym spędzamy większość dnia. Gdy jest ono nieergonomiczne, możemy odczuwać dyskomfort oraz popełniać więcej niechcianych błędów. Należy więc zastanowić się, co można zrobić, aby poprawić tę sytuację. Z pomocą przyjść mogą warsztaty ergonomii pracy. Dzięki nim pracownicy nauczą się jak poprawnie siedzieć, aby nie doskwierał im ból, przygotować stanowisko pracy czy sposobów zapobiegania bólu mięśni karku i kręgosłupa.

 

Dzięki wprowadzeniu takich rozwiązań pracodawca będzie miał pewność, iż dba o zdrowie pracowników, a podwładni skorzystają na wsparciu w walce ze stresem.