Last minute do Grecji – lepiej 7 czy 14 dni?

Od kilku już lat Grecja znajduje się w czołówce rankingu najpopularniejszych zagranicznych kierunków wakacji Polaków i… nic nie wskazuje na to, by w tym roku miało się to zmienić. Wielu turystów planując urlop w Grecji decyduje się na ofertę last minute, która daje szansę na spore oszczędności. Sprawdziliśmy, czy w przypadku last minute do Grecji bardziej opłaca się wyjazd na 7 czy 14 dni.

Piękna pogoda, długi – bo trwający od kwietnia do października – sezon turystyczny, bogactwo przyrodnicze, złociste plaże, błękitne morze, mnóstwo zabytków i wyjątkowo pyszna kuchnia – Grecja to kraj z wieloma atutami turystycznymi, który co roku odwiedzają miliony przybyszów z całego świata. Jest wśród nich wielu Polaków.

Aby spędzić urlop w Grecji w jak najkorzystniejszej cenie, sporo rodzimych turystów poluje na atrakcyjne oferty last minute, czyli wakacje z szybką datą wylotu, często nawet w przeciągu kilku-kilkunastu dni. Jak pokazują dane dostępne w wyspecjalizowanych portalach turystycznych, ceny takich wakacji – w zależności od okresu w sezonie, kurortu, hotelu czy opcji wyżywienia – potrafią być nawet o 30-40% niższe od standardowych kosztów wycieczek. W praktyce daje to oszczędności rzędu nawet 1000 zł od osoby.

A jak kształtują się ceny last minute do Grecji pod względem długości wypoczynku? Sprawdź CENY NA NAJBLIŻSZE wyjazdy https://www.fostertravel.pl/last-minute/grecja/

Choć najpopularniejsze nadal są wyjazdy mniej więcej tygodniowe, to jednak są osoby, które mogą sobie pozwolić na wzięcie w pracy dłuższego urlopu – sprawdziliśmy więc, ile trzeba zapłacić za last minute do Grecji w opcji na 7 oraz 14 dni.

Last minute do Grecji – 14-dniowe wakacje bardziej opłacalne

Analiza dostępnych w branżowych serwisach danych pochodzących z wielu biur podróży wskazuje, że w zdecydowanej większości przypadków bardziej opłacalne są wakacje last minute w Grecji w wersji 14-dniowej. Jak to wygląda w praktyce?

Zacznijmy od najskromniejszej wersji – 3-gwiazdkowy hotel Achousa na Rodos, opcja ze śniadaniami, wylot za dwa tygodnie. 7-dniowe wczasy w takiej wersji to 2099 zł za osobę, podczas gdy 14-dniowe – 3659 zł za osobę. Drugi tydzień jest więc w pewnym sensie o ponad 500 zł tańszy.

Jeśli ktoś chce odpocząć w hotelu o lepszym standardzie, może zdecydować się na obiekt 4-gwiazdkowy. W hotelu Village Inn na wyspie Zakyntohs tygodniowe wczasy last minute z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje) kosztują 2909 zł, zaś dwutygodniowe – 4829 zł za osobę. Drugi tydzień jest więc o 1000 zł tańszy niż pierwszy. Inny przykład to 4-gwiazdkowy hotel Nicolas Villas na Krecie. Tygodniowe last minute all inclusive kosztuje tam w sezonie letnim 3093 zł za osobę, a pobyt dwutygodniowy – 4790 zł za osobę. Bardziej opłacalny i tym razem jest więc dłuższy turnus.

A co w przypadku najlepszych hoteli dla wymagających gości, z najwyższą jakością obsługi? Również tu bardziej opłaca się jechać na wczasy na 14 dni, choć trzeba liczyć się z tym, że mogą to być już spore kwoty. I tak np. 7 dni w 5-gwiazdkowym hotelu Blue Dream Palace na wyspie Thassos z wyżywieniem HB kosztuje 4019 zł za osobę, podczas gdy 14 dni – 6009 zł za osobę. Oznacza to, że drugi tydzień jest blisko 50% tańszy od pierwszego. Za tydzień w 5-gwiazdkowym hotelu Kiani Beach na Krecie z wyżywieniem all inclusive trzeba zapłacić 4304 zł za osobę, podczas gdy za dwa tygodnie w takim samym wariancie – 8276 zł za osobę. Drugi tydzień również jest tańszy, ale już w nie takiej skali.

Jak widać, jeśli ktoś dysponuje większą liczbą dni urlopowych, a także nieco bardziej zasobnym portfelem, 14-dniowe wakacje last minute na Grecji mogą być naprawdę dobrą okazją, by porządnie wypocząć i lepiej poznać ten kraj.