Masz już dosyć ciągłej zmiany kosmetyków i poszukiwania tych, które być może tym razem okażą się przyjazne dla Twojej skórny? Masz dosyć podrażnień? Chciałbyś w końcu znaleźć kosmetyki, których będzie mogła bezpiecznie używać cała rodzina? W takim razie warto zapoznać się z kosmetykami naturalnymi: bezpiecznymi dla skóry i przyjaznych dla środowiska.

Kosmetyki naturalne – modne i zdrowe

Kosmetyki naturalne od kilku już lat cieszą się rosnącą popularnością. Jest to spowodowane coraz większą dbałością o środowisko naturalne, jak i o nasze zdrowie. Chcemy żyć zdrowiej i bezpieczniej, a polskie kosmetyki naturalne w dużym stopniu się do tego przyczyniają. Jak jednak wybrać najlepsze kosmetyki naturalne? Czym się kierować? Co wyróżnia zdrowe kosmetyki? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych cech charakterystycznych kosmetyków naturalnych.

Czym charakteryzuje się dobry kosmetyki?

Po pierwsze, naturalny skład. Oczywiście, w większości przypadków nie można zupełnie wyeliminować składników chemicznych. Są one potrzebne chociażby do konserwacji produktu. Jednak w dobrych i zdrowych kosmetykach, zawartość sztucznych składników nie powinna być wyższa niż 10%.

Po drugie, przyjemny zapach. Wiele konwencjonalnych kosmetyków charakteryzuje się zapachem bardzo natarczywym i intensywnym. Kosmetyki naturalne pachną ładnie i delikatnie. Bardzo często wyzywając kosmetyków naturalnych można poczuć bardzo nieoczywiste kompozycje zapachowe. Niekiedy są one proste i bardzo delikatne, a innym razem wielowarstwowe.

Po trzecie, nie jest tak drogi, jak myślisz. Od lat panuje fałszywe przekonanie, że kosmetyk naturalny musi być bardzo drogi. W porównaniu jednak z większością konwencjonalnych kosmetyków, ceny naturalnych produktów wcale nie są bardzo wysokie.

Po czwarte, dobry kosmetyk naturalny nie jest testowany na zwierzętach. Dobre firmy zajmujące się produkcja zdrowych kosmetyków nie powinny testować swoich produktów na zwierzętach. Co więcej, czasem zdarza się, że producent podkreśla, że nawet żaden z wykorzystywanych do produkcji kosmetyków składnik, nie był testowany na zwierzakach. Taką postawę należy doceniać! Jeżeli na kosmetyku naturalnym znajduje się certyfikat fundacji VIVA, możesz być pewnym, że kosmetyk nie był testowany na zwierzętach.

Po piąte, dbałość o środowisko. Składniki do kosmetyków naturalnych powinny być pozyskiwane w sposób przyjazny dla środowiska. Producent powinien również zapewnić opakowania, które nadają się do recyklingu.

Kosmetyki naturalne dla całej rodziny

Bardzo duża zaletą kosmetyków naturalnych jest ich uniwersalność. Zdarzają się kosmetyki, które można używać zarówno do mycia ciała, jak i do mycia włosów. Wiele dobrych firm zajmujących się produkcją kosmetyków naturalnych tworzy linie dla całej rodziny. Dzięki temu każdy z domowników może korzystać z dobrodziejstw natury. Warto pamiętać również o tym, że istnieją firmy oferujące nie tylko kosmetyki, ale również ekologiczne środki czystości. Często zapominamy o tym, że detergenty mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Korzystanie z produktów naturalnych to dbałość o zdrowie, czystość i środowisko!

Gdzie kupić kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne można zakupić w specjalnych sklepach, w których oferowane są tylko produkty naturalne. Coraz częściej polskie, zdrowe kosmetyki pojawiają się w znanych drogeriach. Oczywiście można kupować kosmetyki online. Jest wiele firm, które doskonałej jakości kosmetyki oferują wyłącznie w sklepach internetowych. Zakup jest wygodny, a przesyłka zostaje szybko dostarczana pod wskazany adres. Obecnie wybór zdrowych kosmetyków jest bardzo duży. Wystarczy tylko trochę chęci, aby znaleźć te najlepsze dla nas samych i dla naszej rodziny. Postaw na zdrowie!

Kosmetyki naturalne – bezpieczne i niezawodne

Komentarze   
0 #1 effa 2019-07-13 17:11
dla mnie kosmetyki naturalne to must have w dzisiejszych czasach. bardzo fajnie sprawdzają mi się kosmetyki pat&rub. świetna jakość i wydajność :)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.