Jakie meble ogrodowe wybrać do rustykalnej przestrzeni blisko domu?

Piękny ogród rustykalny to oryginalna propozycja i alternatywa dla modnego teraz minimalizmu w otoczeniu domu. Ogród taki kojarzy się z licznymi kwiatami, altaną, pod którą możemy schować się przed silnym słońcem oraz z pozornym nieporządkiem. W takim otoczeniu aż chce się wypoczywać i spędzać czas! Chcąc zaprojektować przestrzeń rustykalną, warto wybrać meble ogrodowe i dodatki, dopasowane stylistyką do otoczenia.

Rustykalny ogród z komfortowymi meblami wypoczynkowymi

Szukając inspiracji na ciekawy ogród rustykalny, skorzystajmy z pomocy architekta zieleni – podpowie on, jakie rozwiązania zastosować zarówno na obrzeżach ogrodu, jak i w jego centrum. Dzięki jego wiedzy na ogrodowych rabatach pojawią się wspaniałe malwy, astry, lwie paszcze, łubiny, dalie czy słoneczniki. W centralnym punkcie ogrodu warto postawić altankę, która pozwoli na odpoczywanie wśród zieleni – współcześnie altana może być wykonana zarówno z drewna, jak i trwałych materiałów syntetycznych, odznaczających się wysoką odpornością na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Funkcjonalne altany skutecznie ochronią też przed silnym słońcem czy niespodziewanym deszczem. Elementem niezbędnym do wygodnego odpoczynku są również meble ogrodowe.

Rattanowe meble ogrodowe – prosty sposób na rustykalną aranżację przestrzeni

Niebanalne krzesła i stoły, idealne do przestrzeni wypoczynkowej w rustykalnym stylu, proponuje marka Garden Space w swojej kolekcji mebli rattanowych Vimine. To oryginalne meble ogrodowe – produkty ręcznie wyplatane, które doskonale sprawdzą się w kompozycjach rustykalnych, boho czy vintage. Dostępne w kolekcji krzesła LAVAL oparto na lekkich, aluminiowych stelażach, a siedzisko zostało wyplecione z naturalnych pnączy rattanowych. Niewątpliwie zachwyca ich precyzja wykonania oraz świetne parametry techniczne. Warto również dodać, że w kolekcji Vimine wykorzystano surowce pochodzące wyłącznie z ekologicznych i odpowiedzialnych źródeł.

Jakie oświetlenie wybrać do stylu rustykalnego w ogrodzie?

Wraz z końcem lata dni stają się krótsze – nie oznacza to, że musimy rezygnować z odpoczynku blisko zieleni. W rustykalnym ogrodzie wykorzystajmy piękne lampiony rattanowe: mogą być one ustawione wzdłuż ścieżek ogrodowych lub zawieszone na elementach konstrukcyjnych altany czy też stać na stole. Wartym uwagi i ekologicznym rozwiązaniem są nowoczesne lampiony solarne.

Dodatki do mebli ogrodowych, które podniosą komfort

Wybierając meble ogrodowe do przestrzeni rustykalnej, warto pomyśleć o dodatkach – wyróżnią one miejsce wypoczynkowe i podniosą jednocześnie komfort. Doskonałym przykładem są kolorowe poduszki, które pozwolą na większą wygodę podczas długich godzin w ogrodzie. Innym pomysłem są pledy oraz koce, które świetnie sprawdza się popołudniami i wieczorami, kiedy jest nieco chłodniej. Elementy te tworzone są z tkanin zabezpieczonych przed wnikaniem wilgoci czy kurzu, nie trzeba więc martwić się o ich wygląd czy częste czyszczenie.