Spotkanie w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, w którym uczestniczyli chrzanowscy policjanci odbyło się pod hasłem „W jaki sposób osoby starsze oraz młodzież szkolna mogą wpłynąć na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w społeczności lokalnej miasta i gminy Chrzanów”

19 listopada br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie  odbyła się debata społeczna pod hasłem „W jaki sposób osoby starsze oraz młodzież szkolna mogą wpłynąć na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w społeczności lokalnej miasta i gminy Chrzanów”.  W spotkaniu z młodzieżą licealną z I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, Zespołu Szkół Technicznych „Fablok” w Chrzanowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, mieszkających na terenie Chrzanowa, a także studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku  wzięli udział: Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej policji w Chrzanowie kom. Grzegorz Cupiał, Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Chrzanowie st.asp.Sebastian Błazenek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie asp. Iwona Szelichiewicz , a także Małgorzata Łukaszewska  Inspektor Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Chrzanowie. Osobą reprezentującą Starostwo Powiatowe w Chrzanowie był  Przemysław Rejdych.    

Na samym początku spotkania przedstawiono prezentację, dotyczącą analizy oszustw na seniorach w województwie małopolskim. Następnie wyświetlono i omówiono  kolejną  prezentację z zakresu bezpieczeństwa osób starszych.

Priorytetowym tematem debaty było włączenie młodzieży szkolnej w proces  edukacji seniorów w kwestii ich bezpieczeństwa. Zastanawiano się, jak zadziałać, by osoby starsze nie pozwoliły się zmanipulować przez oszustów.  W oparciu o przedstawione przez policjantów informacje o sposobach działania oszustów na sali odbyła się prawdziwa „burza mózgów”. Teraz pomysły, które zrodziły się w głowach młodych osób będą wdrażane w życie.  Między innymi pojawiła się propozycja  ogłoszenia konkursu międzyszkolnego na stworzenie plakatu  dla seniorów ostrzegającego przed oszustwami. Nagroda za wygrany konkurs, jak oświadczył członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego  Przemysław Rejdych, będzie ufundowana przez starostwo.