Jaki środek do czyszczenia łazienki wybrać?

Do czyszczenia łazienki zazwyczaj stosujemy wiele środków, które mają na celu utrzymanie jej w odpowiednim stanie. Oferta sklepowa jest bardzo duża, a ilość dostępnych produktów może przyprawić o zawrót głowy. Kostki do spłuczki, środki udrażniające, żele do wc. Które z tych produktów są naprawdę niezbędne? Do czego służą konkretne środki do czyszczenia łazienki? Przygotowaliśmy zestawienie produktów do czyszczenia łazienki, które najczęściej pojawiają się w ofercie sklepów. 

Z czym walczymy?

Aby odpowiednio dobrać środek do naszych potrzeb musimy przede wszystkim zastanowić się, z czym walczymy. Dbając o odpowiedni stan toalety nie możemy zapominać o tym, że ważna jest nie tylko walka z zabrudzeniami, ale musimy także pokonać kamień, który często gromadzi się pod linią wody. Kamień negatywnie wpływa na wygląd toalety i osadza się zwykle w przypadku, gdy nie czyścimy naszych toalet regularnie. Dotyczy to przede wszystkim mieszkań z twardą wodą. 

Kostki do spłuczki

Głównym zadaniem kostek do spłuczki jest nadawanie przyjemnego zapachu w toalecie oraz barwienie wody. Są one proste w użyciu. Jedyna rzecz, którą musimy zrobić to umieszczenie jej w spłuczce - kostki wrzucamy do zbiornika. Charakteryzują się sporą wydajnością, jedna kostka może wystarczyć nawet na kilka miesięcy użytkowania. Są one nowszym rozwiązaniem niż te zamieszczane bezpośrednio w muszli. Kostki do spłuczki mają nad starszą metodą pewną przewagę - między innymi jeśli chodzi o walory estetyczne oraz higieniczne. Są one niewidoczne, nie ma zatem brzydko wyglądającego plastiku zawieszonego na krawędzi muszli. Dodatkowo na opakowaniu nie gromadzą się bakterie, co dzieje się w przypadku zastosowania tradycyjnego rozwiązania. Ponieważ kostki do spłuczki są stale zanurzone w wodzie, ich skład został opracowany tak, by ulegały one wolniejszemu rozpuszczaniu się. Zapewniają one stałą świeżość nawet pomiędzy spłukaniami. Należy je wymienić wtedy, kiedy woda straci kolorową barwę. Kostki do spłuczki możemy znaleźć między innymi w ofercie sklepu internetowego Eurochemia. Znajdują się pod tym linkiem: https://eurochemia.com/32-kostki-do-spluczki

Środek do czyszczenia łazienki - udrażnianie rur

Środki udrażniające do rur

Zatkany odpływ objawia się bardzo powolnym spływaniem wody. Jeśli w Twojej łazience pojawia się tego typu problem należy zastosować środki udrażniające. Wiele z nich będzie w stanie rozpuścić nawet uporczywe blokady, a ponadto zapobiegnie wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z odpływów. Bardzo dobrze poradzą sobie między innymi z mydłem czy włosami. Cechują się wysoką skutecznością dzięki czemu zatkany odpływ przestanie być przykrym problemem. Warto jednak pamiętać o jego silnie żrących właściwościach,  zadbać o bezpieczeństwo stosowania i używać zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu. 

Żele do WC

O tym, że toaleta jest siedliskiem wielu drobnoustrojów i bakterii chyba nie trzeba przypominać. Do dbania o jej odpowiednią higienę bardzo często używamy żeli do wc. Dzięki wygodnym aplikatorom w formie “dzióbka” są one proste w użyciu, wystarczy polać powierzchnię muszli odpowiednią ilością środka. Produkty tego typu bardzo dobrze usuwają zanieczyszczenia, kamień oraz zwalczają bakterie. Zwykle dobrze radzą sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami i osadami i dobrze docierają nawet w trudno dostępne miejsca. Ze względu na swoją konsystencję utrzymują się na powierzchni toalety. Bardzo dobrze radzą sobie np. z osadami z kamienia i zapobiegają ich ponownemu osadzaniu. Poza tym zwalczają także nieprzyjemne zapachy i pozostawiają toaletę świeżą na długi czas. Duży wybór środków do łazienki znajdziemy pod linkiem https://eurochemia.com/29-srodki-do-lazienki

Kostki do WC

Są to kostki zawieszane na krawędzi muszli. Jest to rozwiązanie stosowane częściej niż kostki do spłuczki, mające wielu zwolenników. Kostki z substancją czyszczącą są zamieszczane w specjalnych plastikowych koszyczkach, które zawiesza się na brzegu muszli. Dostępne na rynku kostki zawierają w swoim składzie między innymi substancje, które dają działanie odświeżające, a ponadto czyszczą wnętrze muszli i zapobiegają osadzaniu się kamienia. Kostki do WC działają podczas każdego spłukania gdy woda przepływając częściowo rozpuszcza kostkę, rozprowadzając jednocześnie substancje odświeżające. Działa ona za każdym razem gdy naciśniesz spłuczkę do toalety. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako neutralizator nieprzyjemnych zapachów, ale także dbają o odpowiednia higienę. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo kostek do toalet, które występują w wielu wariantach zapachowych tak, by każdy mógł znaleźć odpowiedni aromat. 

Środki odkamieniające

Jeśli mamy w domu twardą wodę i walczymy z kamieniem, środek odkamieniający będzie nam niezbędny. Warto, by środki te były bezpieczne dla naszej skóry i oczu i nie wykazywały zbytniego działania drażniącego. Kamień może osadzać się zarówno na obrzeżach toalety jak i w odpływie oraz spłuczce. Zwykle jego największe stężenie jest w miejscach, gdzie woda nieustannie stoi czy kapie. Odkamieniacze występują na rynku zarówno w formie sprayu jak i w tabletkach. Często usuwają one trudne zabrudzenia oraz zacieki, nie tylko z kamienia ale także mydła oraz zapewniają długotrwałą świeżość i czystość.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu podsumowaniu dowiesz się, który środek najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Zachęcamy do testowania. Obecna oferta produktów do czyszczenia łazienki jest naprawdę spora dzięki czemu istnieją duże szanse, że znajdziesz coś idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.