Możliwość nadania przesyłki w paczkomacie pozwala oszczędzać czas, bo nie musisz czekać na kuriera ani stać w kolejce na poczcie czy w punkcie nadań wybranej firmy kurierskiej. Zobacz, jak nadać przesyłkę w paczkomacie i zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

 

Furgonetka.pl to broker kurierski, który współpracuje z wieloma firmami kurierskimi i udostępnia ich usługi po niższych cenach. W swojej ofercie ma aż 10 firm kurierskich do wyboru. Są to DHL, DPD, UPS, FedEx, InPost, Poczta Polska, GLS, GEIS i Paczka w Ruchu. Nie musisz podpisywać żadnych umów, aby z niego skorzystać. Wystarczy tylko, że założysz darmowe konto w serwisie i już będziesz mógł zamówić kuriera.

Najlepszym i najtańszym sposobem nadania paczki za pomocą paczkomatu jest zlecenie tego za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Furgonetka to broker kurierski, czyli firma współpracująca z firmami kurierskimi. Dzięki Furgonetce paczka będzie wysłana taniej a nadanie przesyłki zajmie Ci dosłownie 5 minut.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu na stronie serwisu Furgonetka uzyskasz dostęp do wszystkich funkcjonalności, w tym możliwości nadania paczki za pomocą paczkomatu. Wystarczy kliknąć „Dodaj przesyłkę”, wypełnić dane nadawcy i odbiorcy paczki, zaznaczyć „Dostarczę przesyłkę do punktu”, podać wymiary i wagę paczki, określić jej wartość i wybrać ofertę „InPost Paczkomaty”, a następnie kliknąć „Zapisz do wysłania”, przejść na kolejną stronę i kliknąć „Zapłać i zamów”. Na koniec wystarczy już tylko wydrukować dokumenty przewozowe, przygotować przesyłkę i dostarczyć ją do paczkomatu.

Przy paczkomacie klikasz na ekranie dotykowym „Nadaj przesyłkę” i wybierasz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Później skanujesz kod z etykiety, co powoduje otwarcie odpowiedniej skrytki. Jeśli paczkomat nie ma skanera kodów, należy wprowadzić numer z etykiety ręcznie. Po umieszczeniu przesyłki w skrytce zamykasz ją i klikasz opcję „Drukuj potwierdzenie”. To wszystko, teraz już wiesz, jak nadać paczkę w paczkomacie.

Oczywiście dzięki tej metodzie możesz nadawać paczki, które odbiorcy odbiorą w innych paczkomatach lub przesyłki, które zostaną dostarczone do odbiorców za pośrednictwem kurierów InPost. W każdym z tych przypadków masz jednak możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, a paczkę nadasz przy okazji, np. w drodze do pracy lub na uczelnię.


https://furgonetka.pl/.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.