Wstawienie zęba to cel wielu z nas, a dzisiaj, w dobie błyskawicznego rozwoju implantologii, jest to łatwiejsze i skuteczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jak się okazuje, implanty w Warszawie to rozwiązania, które pozwalają na trwałe zapewnić zdrowy i piękny uśmiech, a także wyeliminować wszelkie problemy, jakie wynikały z braków zębowych. Sprawdźmy, jak przebiega wstawianie implantów – krok po kroku!

Implanty w Warszawie – zacznij od wizyty u stomatologa

Oczywiście pierwszym krokiem musi być wizyta u specjalisty, który musi sprawdzić stan uzębienia, ilość kości, a przede wszystkim ocenić, czy wstawienie zęba będzie w ogóle możliwe. W późniejszym czasie odbywają się również badania lekarskie, dzięki którym pacjent dowie się, czy może być dopuszczony do zabiegu – czasami mogą istnieć bowiem problemy zdrowotne, które stanowią przeszkodę przed przeprowadzeniem zabiegu wszczepienia implantu.

Krok 2 – Stworzenie planu leczenia

Po przeprowadzeniu stosownych badań, a także pozyskaniu wiedzy na temat uzębienia, specjalista może stworzyć plan leczenia, dzięki któremu implanty Warszawa zostaną wszczepione sprawnie i bezproblemowo w jego warszawskim gabinecie. Oczywiście lekarz informuje pacjenta o planie wizyt, a także długości leczenia. Na tym etapie pacjent dowiaduje się również jaka będzie cena wstawienia zęba, dzięki czemu będzie w stu procentach poinformowany o wszystkich najważniejszych aspektach leczenia.

Krok 3 – Wszczepienie implantów

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym etapem leczenia, jest oczywiście wszczepienie implantu. Jest to tytanowa, w stu procentach bezpieczna dla człowieka śrubka, którą umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy i na którą później zostanie osadzona korona pełnoceramiczna. Implant zęba jest trwały, stabilny, a jego wszczepienie jest bezbolesne – dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Krok 4 – Uzupełnienia protetyczne

Po tym, jak wszczepione zostają implanty zębowe w warszawskim gabinecie stomatologicznym, możliwe jest umówienie wizyty, w trakcie której umocowana zostanie korona zęba – to ona będzie pełniła rolę nowego, pięknego zęba. Jest ona stworzona z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym jest twarda, wytrzymała i zachowuje swój piękny wygląd przez kilkadziesiąt lat – zwykle służy użytkownikowi do końca życia, dzięki czemu stanowi jednorazowy wydatek.

Pamiętaj o profilaktyce!

Każdy specjalista, który wszczepia implanty zębów na Żoliborzu czy w jakimkolwiek innym miejscu w Warszawie, uczuli swojego pacjenta w zakresie dbałości o implant. Szczególnie istotne są pierwsze tygodnie po przeprowadzeniu zabiegu, które mogą wpłynąć na to, że implanty stracą na swojej estetyce. Dzieje się to w szczególności wtedy, gdy pacjent pali dużo papierosów, spożywa alkohol albo niewłaściwe potrawy – np. te twarde, mogące wpływać na stan implantu. Bardzo często odradzane jest także uprawianie intensywnego sportu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – zapytaj swojego stomatologa, który indywidualnie poradzi Ci jak zadbać o implant zęba, by ten był funkcjonalny i estetyczny jak tuż po wszczepieniu.

Ile kosztuje wstawienie zęba?

Cena jest zależna przede wszystkim od miejsca i rodzaju zastosowanych rozwiązań. Korona zęba to cena około 2-3 tysięcy złotych, a płacąc tyle masz pewność tego, że Twój nowy ząb będzie piękny i wytrzymały do końca życia. Pozwoli Ci to cieszy się zdrowym i pięknym uśmiechem, a także usunąć wszelkie problemy związane z uzębieniem – również te, dotycząe przeżuwania jedzenia. Współczesna implantologia jest w stanie zaproponować ci rozwiązania dostosowane indywidualnie do Twoich potrzeb i preferencji.

implanty w Warszawie krok po kroku

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.