Stomatologia dziecięca to dziedzina niezwykle rozległa, na którą składa się wiele zróżnicowanych zabiegów. Niezależnie od tego, jaki problem z uzębieniem będzie miała Twoja pociecha, masz możliwość wyeliminowania go w jednym z warszawskich gabinetów – bez względu na to, czy mieszkasz na Żoliborzu czy w innej dzielnicy. Jakie usługi powinny wchodzić w skład profesjonalnego gabinetu stomatologicznego i jak powinien pracować wykwalifikowany dentysta dziecięcy w Warszawie? Sprawdźmy!

Dentysta dziecięcy w Warszawie – jakie usługi świadczy?

Dentysta dziecięcy Warszawa to przede wszystkim bardzo szeroki zakres usług, wśród których znajdują się jednak te świadczone częściej i nieco rzadziej. Wynika to z faktu, że wiele dzieci cierpi na podobne przypadłości związane z uzębieniem, które trzeba natychmiast wyeliminować. Należą do nich przede wszystkim:

  • próchnica, która według badań, dotyczy ponad 70% polskich dzieci, z czego ponad 30% dotyczy więcej niż 3 zębów,

  • problemy z mleczakami, które zaczynają doskwierać w okolicach 2-3 roku życia – często to właśnie one powodują, że po raz pierwszy potrzebny jest dentysta dla dzieci,

  • bóle zębów, wynikające z nieodpowiedniej profilaktyki – np. zbyt rzadkiego mycia zębów, co prowadzi do powstawania różnych problemów z uzębieniem (nie tylko próchnicy).

Dobra klinika stomatologiczna w Warszawie zaoferuje Tobie i Twojemu dziecku wizytę adaptacyjną – jest to spotkanie z dzieckiem, które odbywa się nie tylko w celu przeglądu uzębienia, ale również po to, aby maluch mógł zapoznać się z gabinetem i oswoić z dentystą. Dzięki temu w przyszłości nie będzie miał oporów przed tym, by ponownie odwiedzić specjalistę.

Ważną usługą gabinetów jest też pogotowie stomatologiczne, które zalecane jest w przypadku nagłych problemów z uzębieniem – np. stanów zapalnych, wymagających natychmiastowej reakcji.

Niekiedy potrzebny będzie chirurg albo ortodonta dziecięcy

Stomatologia dziecięca to dziedzina niezwykle rozległa, jednak w przypadku niektórych problemów konieczne jest zwrócenie się do specjalistów oferujących zabiegi z zakresu chirurgii czy ortodoncji – te również powinny znaleźć się w ofercie profesjonalnej kliniki stomatologicznej w Warszawie. Chirurg pomoże np. w usunięciu zębów mlecznych albo problemów z wymawianiem głosek dziąsłowych (zabieg podcięcia wędzidełka). Ortodonta dziecięcy będzie natomiast potrzebny, gdy:

  • zauważysz u dziecka zaburzenia mowy,

  • dziecko będzie miało problem z odpowiednią symetrią twarzy,

  • dziecko przewlekle oddycha ustami,

  • dziecko cierpi na nieprawidłowe ułożenie zębów,

  • występuje problem z odwrotnym zgryzem.

W każdym przypadku zauważenia tego rodzaju problemów, dentysta dziecięcy powinien przyjrzeć się im i podjąć decyzję dotyczącą dalszego leczenia – nie czekaj więc i jak najszybciej udaj się do warszawskiego specjalisty!

zakres usług świadczonych przez dentystę u dzieci

Jaki powinien być dentysta dziecięcy w Warszawie?

Niezależnie od tego czy mieszkasz na Żoliborzu, czy w jakiejkolwiek innej dzielnicy Warszawy, musisz znaleźć gabinet, w którym Twoje dziecko zostanie otoczone odpowiednią opieką. O tym, czy tak jest, dowiesz się z opinii innych, a także sprawdzając to, jak… prezentuje się gabinet. Profesjonalny, doświadczony dentysta dla dzieci powinien zadbać o to, by jego gabinet był kolorowy, przyjazny maluchowi, posiadał maskotki czy nagrody za odwagę. Sam powinien natomiast posiadać pozytywne nastawienie i pogodę ducha, a przy tym niezbędną dla tego zawodu pewność siebie, dzięki której pewniej poczuje się również dziecko.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.