dobry ortodonta dla dzieci

Podejrzewasz u swojego dziecka wadę uzębienia? Koniecznie musisz udać się z maluchem do dobrego ortodonty. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni gabinet? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Objawy wad zgryzu, przyczyny

Rodzic nie ma często odpowiednich kompetencji, ani też specjalistycznej wiedzy, aby mógł jednoznacznie określić, czy dziecko faktycznie ma wadę ortodontyczną i jaką. Jednak, może ją podejrzewać, kiedy zauważy objawy:

 • nieprawidłowy kształt zębów,

 • nieprawidłowe ustawienie zębów,

 • wczesne ubytki zębów,

 • nieprawidłowa wielkość zębów,

 • złe zwarcie górnej i dolnej szczęki,

 • późne ząbkowanie,

 • oddychanie przez usta.

 Przyczyny wad zgryzu mogą być zarówno genetyczne i wtedy nie mamy na nie wpływu, jednak często spowodowane są również czynnikami zewnętrznymi:

 • ssaniem kciuka,

 • zasypianie z butelką,

 • długie ssanie smoczka,

 • nagryzanie przedmiotów.

 Do najczęstszych wad zgryzu należy tyłozgryz, przodozgryz, a także zgryz otwarty i krzyżowy.

Dobry ortodonta Warszawa – jak go znaleźć?

Warto poświęcić trochę czasu, aby znaleźć dobrego ortodontę dla naszego dziecka. Każda wizyta malucha u lekarza, zwłaszcza u ortodonty lub dentysty, jest bardzo stresująca, a rodzice powinni ograniczyć do minimum sytuacje stresowe. Dlatego, należy zorientować się, jaki polecany ortodonta w Warszawie najlepszy jest dla dzieci. Oczywiście w tym celu warto zapytać znajomych, a także sprawdzić portale oceniające lekarzy i przeczytać opinie rodziców na ich temat. Bardzo ważne jest podejście dobrego ortodonty do dziecka. Pozytywne nastawienie i miła atmosfera w gabinecie sprawia, że dziecko nie boi się tam bardzo. Pyzatym, to ważne, aby maluch polubił lekarza – być może będzie widywał go regularnie przez kilka lat.

Aby znaleźć dobrego ortodontę w Warszawie:

 • zapytaj znajomych,

 • sprawdź rankingi lekarzy,

 • przeczytaj fora i opinie pacjentów (rodziców leczących się dzieci)

Na podstawie tak zebranych informacji, możesz wyłonić najlepszych, polecanych ortodontów w Warszawie.

Dobra klinika ortodontyczna – czyli jaka?

Warto również sprawdzić klinikę, w której pracuje konkretny, polecany ortodonta w Warszawie. Ważne jest to, aby klinika oferowała różnorodne usługi – nie tylko samo leczenie ortodontyczne, ale również: wykonywanie wszelkich potrzebnych badań, robienie zdjęć i prześwietleń zębów, wykonywanie wycisków, a także leczenie stomatologiczne. Jest to ważne, ponieważ nikt nie chce wciąż chodzić z małym dzieckiem do nowych miejsc i narażać malucha na niepotrzebny stres. W dobrej klinice ortodontycznej, w której przyjmuje się małych pacjentów, znajdziemy również: poczekalnie przystosowane dla maluchów, kąciki zabawy, monitory w gabinecie lekarskim, na którym dziecko może oglądać bajki. Klinika powinna oferować również odpowiednie dla dzieci znieczulenia, a także wizyty oswajające z gabinetem, na których lekarz ma czas na to, aby porozmawiać z maluchem i oswoić go z zaistniałą sytuacją, a także pokazać, jak wygląda aparat na zęby. Jest to również dobry czas, aby rodzic mógł zapoznać się z ceną aparatu na zęby i ceną leczenia, a także jego planem.

Leczenie ortodontyczne powinno odbywać się jak najwcześniej. Im pacjent młodszy, tym leczenie jest skuteczniejsze. U dzieci, które jeszcze nie mają zębów stałych, dobry ortodonta poleca aparaty ruchome lub wykonywanie ćwiczeń. Konieczna jest stała kontrola małego pacjenta. Dzieci bardzo dobrze znoszą leczenie ortodontyczne, choć pierwsze tygodnie, zwłaszcza z aparatem stałym u dzieci starszych, mogą być dla nich trudne.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.