Gastronomia to branża, która towarzyszy nam przez całe życie. Człowiek otacza się nią nie tylko na co dzień, idąc ze znajomymi do restauracji czy kawiarni, ale też poprzez różne okazje w życiu m.in. urodziny bliskiej osoby czy rocznica.

Często stoimy przed okazjami do gotowania dla siebie samego lub bliskich, a także organizujemy przyjęcia okolicznościowe, które wymagają dopracowania detali. Czasami się jednak życie płata figle, że nie mamy ochoty niczego organizować, ponieważ nasze wcześniejsze imprezy były nieudane z powodu niesmacznego jedzenia lub niewystarczających miejsc siedzących dla naszych gości. Innym powodem może być zwyczajny brak czasu na przygotowanie hucznej imprezy.

Odpowiedzią na powyższe problemy jest coraz częściej wybierana usługa tzw. gastro service. Usługa gastro service polega na wynajmowaniu gastronomicznego sprzętu przez wyspecjalizowane zaopatrzeniowe firmy z branży gastronomicznej. Usługa ta jest skierowana nie tylko do klientów, którzy są w trakcie organizowania ważnego wydarzenia na wiele osób w życiu np. ślub czy urodziny, ale i również dla klientów organizujących spontaniczne spotkania ze znajomymi.

Jaki jest zakres firm oferujących gastro service?

Analizując sytuację w Polsce, można zdecydowanie stwierdzić, że jest ona bardzo dobrze rozwinięta na terenie całego kraju. Firmy świadczące usługi w ramach gastro service oferują wynajem sprzętu kuchennego tj. mikrofalówki, piece, stoły ze zlewem, szafy bankietowe, szafę chłodzącą czy piec do pizzy. W ramach usługi firmy oferują także przedmioty z porcelany, kwiaty, sztućce, wszelkie elementy gastronomiczne ze szkła, meble eventowe i przedmioty okolicznościowe m.in. meble ogrodowe, grille oraz namioty imprezowe na wynajem.

Czy mogę być pewny najwyższej jakości usługi?

Z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że tak! Firmy świadczące usługi gastro service oferują wynajem sprzętów i przedmiotów najbardziej cenionych producentów ze świata gastronomii tj.: Rosenthal, Versace, Chef&Sommelier, Steelite, Open UpHepp, St. James, Zenix czy Hamilton Beach.

Gastro service – co się kryje za tą usługą?

Jak to wygląda w praktyce?

W praktyce wystarczy zadzwonić do firmy specjalizującej się wynajmem gastronomicznego sprzętu oraz eventowych akcesoriów, oraz wynająć potrzebne elementy. Firmy posiadają w większości rozwinięte zaplecze logistyczne i dostarczają zamówione elementy pod wskazany adres. Należy pamiętać, że dowóz jest dodatkowo płaty i jest uzależniony od dystansu i zamówienia. Jest to ogromnym atutem tego rodzaju usług co bardzo ułatwia całą logistykę przy organizacjach eventów i pozwala zaoszczędzić klientowi czas.

Czy taka usługa jest odpowiednia na moją kieszeń?

Na pewno przygotowanie przyjęcia na własnym wyposażeniu gastronomicznym w domu jest korzystniejsza cenowo niż zaangażowanie profesjonalnej firmy. Jednakże nie zawsze jesteśmy w stanie sami zorganizować przyjęcie na wiele osób z uwagi na brak kompletnej zastawy, umiejętności lub czasu. Ceny wynajęcia poszczególnych elementów oczywiście zależą od rodzaju i jakości elementu. Na pewno warto skonsultować wszystko z przedstawicielami dalej firmy oraz stworzyć kosztorys.

Podsumowanie

Gastro service to usługa oferowana przez firmy, które wynajmują sprzęty i elementy z branży gastronomii. Wynajem sprzętu gastronomicznego umożliwia sprawną i łatwą organizację dużych eventów, jak i małych przyjęć.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.