W cenie rolet zewnętrznych zawiera się szereg korzyści czyniących ją śmiesznie niską. Poznaj 6 z nich

Chronią nas przed letnimi upałami, zimą zatrzymują ciepło w budynku, dbają o nasze bezpieczeństwo. Długo możnaby wymieniać zalety żaluzji i rolet, my jednak skupimy się na tych najważniejszych. Okazuje się bowiem, że rolety antywłamaniowe posiadają ich całkiem sporo, a, na dodatek, jeśli chodzi o wspomagane napędem elektrycznym rolety zewnętrzne cena jest śmiesznie niska w porównaniu do korzyści. Dlaczego więc wciąż tak wielu z nas od nich stroni? Nie wiem, ale tym artykułem postaram się to zmienić, ponieważ zewnętrzne rolety okienne po prostu warto mieć.

Żaluzje fasadowe – co to jest?

Żaluzje fasadowe stanowią system zasłonowy montowany po zewnętrznej stronie okien. Istnieje również wariant wewnętrzny, jednak jest on trochę mniej efektywny, dlatego też nie na nim skupimy dziś swoją uwagę. Żaluzje zewnętrzne pełnią szereg istotnych ról, a ze względu na ich umiejscowienie, wyróżniamy cztery rodzaje:

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Każdy rodzaj znajduje zastosowanie w innej sytuacji, więc ważne jest to, kiedy podejmujemy decyzję o montażu rolet antywłamaniowych. Zdecydowanie najlepszym ku temu czasem jest etap projektowania lub budowania domu, ponieważ wówczas możemy umiejscowić skrzynkę rolety w nadprożu okna, co przekłada się na wiele korzyści – nie zasłania ona bowiem powierzchni okna, a dodatkowo możemy ją bardzo ładnie zabudować i tym samym podnieść wizualny standard fasady budynku.

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny

Warto wspomnieć, że najlepszym obecnie napędem jest ten elektryczny – jest on o wiele bardziej wygodny w użytkowaniu, a dodatkowo posiada nowocześniejsze rozwiązania technologiczne od swojego „manualnego” odpowiednika.

Żaluzje fasadowe – czy warto?

Żaluzje fasadowe stanowią ciekawą propozycję dla każdego, kto: ceni sobie swoje bezpieczeństwo i prywatność, dba o wizualną oprawę fasady swojego domu i chce, aby zimą było mu ciepło, natomiast latem – nie za gorąco. Brzmi fajnie, prawda? I tak jest. Oto najważniejsze zalety rolet antywłamaniowych:

 1. Ochrona przed upałami – roleta pomaga zmniejszyć poziom nagrzania i nasłonecznienia pomieszczenia. Zwykłe okna przepuszczają aż 80% światła, co w upalne dni skutkować może przysłowiową „patelnią” w pomieszczeniu.
 2. Zatrzymywanie ciepła – oknami ucieka z budynku od 15 do 25% energii cieplnej. Roleta tworzy dodatkową warstwę izolacyjną zatrzymującą ciepło w pomieszczeniu dzięki poduszcze powietrznej powstałej między pancerzem rolety a oknem.
 3. Ochrona przed włamaniami – najlepsze rolety antywłamaniowe posiadają blokady uniemożliwiające podniesienie pancerza rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz.
 4. Redukcja poziomu hałasu dobiegającego z okolicy – dobre dla mieszkańców miast.
 5. Troska o prywatność użytkowników pomieszczeń – doskonałe na parterach, niższych piętrach i w sytuacjach, kiedy wnętrze naszego pomieszczenia jest wystawione na ekspozycję.
 6. Wizualny wdzięk – nie ma nic lepszego dla fasady, niż stylowa zasłona typu shutters.

Można rzecz, że cena rolet antywłamaniowych z napędem elektrycznym jest warta poniesienia. Jak widać, ich zalety są na tyle uniwersalne i atrakcyjne, że już od pierwszego dnia użytkowania wyraźnie odczujemy ich obecność – niezależnie od pory roku.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.