Czy można umorzyć kredyt we frankach?

Od wielu lat obserwujemy zażartą batalię pomiędzy frankowiczami oraz bankami. Klienci czują się oszukani i skrzywdzeni przez banki, które przed kilkunastu laty mocno promowały atrakcyjny kredyt we Frankach. Na szczęście, istnieją sprawdzone sposoby, które pozwalają frankowiczom ubiegać się o swoje prawa i walczyć o umorzenie długu powstałego na skutek wysokiego ryzyka kursowego.

Pomoc frankowiczom a podstawy prawne

Banki proponując kredyt we frankach skupiały się przede wszystkim na uwypuklaniu mocnych stron tego rozwiązania. Prezentowane było przede wszystkim atrakcyjne oprocentowanie wynikające z korzystnych różnic w kursach PLN oraz CHF. Banki nie informowały jednak, lub marginalizowały temat ryzyka kursowego. Tymczasem, wystarczyło przejrzeć notowania kursów z ostatnich 20 lat, aby przekonać się, że kredyt we frankach może być bardzo ryzykowną inwestycją.

Przez lata frankowicze rzeczywiście mogli liczyć na dużo lepsze warunki w porównaniu do kredytu w złotówkach. Wszystko zmieniło się w 2011 roku gdy Narodowy Bank Szwajcarii pozwolił na umocnienie się kursu franka szwajcarskiego względem innych walut. To zaczęło generować potężne zadłużenie, które w przypadku niektórych kredytobiorców sięgnęło nawet 300% kwoty zobowiązania. Mimo kilkunastu lat sumiennego spłacania, niektórzy frankowicze muszą spłacić więcej niż w momencie zawarcia umowy. Dlatego też, pomoc dla frankowiczów jest niezwykle istotną kwestią zarówno z punktu widzenia prawnego, jak również ekonomicznego.

Czy można unieważnić kredyt we frankach?

Od wielu lat obserwujemy działania rządzących mające na celu uregulowanie kwestii frankowiczów. Mimo to, ustawa frankowa nie wyszła z fazy projektów. Do akcji wkroczyły natomiast profesjonalne kancelarie prawne, które postanowiły wspomóc frankowiczów w nierównej walce z bankiem. Unieważnienie kredytu w dosłownym tego słowa znaczeniu jest niemożliwe. Możliwe jest natomiast umorzenie długu powstałego na skutek ryzyka kursowego. Doświadczona kancelaria prawna Warszawa od wielu lat wspiera w tej materii kredytobiorców sądzących się z bankiem.

W praktyce, pomoc frankowiczom polega na „odwalutowaniu” kredytu we frankach. Pozostała część zobowiązania może być spłacana w złotówkach. Co więcej, może się okazać, że po kilkunastu latach spłacania zobowiązania powstała spora nadwyżka i po przewalutowaniu kredytu okaże się, że nasze zobowiązanie względem banku zostało uregulowane. Wykwalifikowani radcy prawni Warszawa niejednokrotnie udowodnili na wokandzie sądowej, że takie scenariusze są możliwe.

Jak uzyskać pomoc dla frankowiczów?

Frankowicze powinni udać się po fachową pomoc do wykwalifikowanych radców prawnych, którzy od lat specjalizują się w toczeniu sporów sądowych związanych z kredytami w CHF. Dobra kancelaria Warszawa przygotuje właściwy pozew oraz pomoże dobrać trafne argumenty, które doprowadzą do uzyskania oczekiwanych korzyści. W ten sposób, możesz unieważnić kredyt we frankach i przewalutować go na złotówki z anulowaniem długu związanego z nagłym wzrostem kursu.

Co szczególnie istotne, w ostatnich latach sądy wydały wiele korzystnych wyroków z punktu widzenia frankowiczów. To dowodzi, że wyspecjalizowana kancelaria prawna Warszawa jest w stanie uwolnić Cię od wysokiego zadłużenia związanego z ryzykiem kursowym. Sądy przychylają się bowiem do wniosku, w którym banki nie dość precyzyjnie informowały klientów o dużym ryzyku.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.