Budownictwo hybrydowe - na czym polega?

Domy hybrydowe uważane są za przyszłość budownictwa. Ekologiczne, funkcjonalne i tanie w utrzymaniu – to właśnie te cechy sprawiają, że są one chętnie wybierane przez kupujących i oferowane przez deweloperów. Łączą w sobie nowoczesne rozwiązania, które zapewniają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i niezwykły komfort w codziennym życiu. Czym dokładnie jest budownictwo hybrydowe?

Przyjazne środowisku

Domy hybrydowe charakteryzują się wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Tradycyjna energia z sieci wykorzystywana jest jedynie jako zabezpieczenie energetyczne nieruchomości, a więc dom podłączony jest do sieci, ale energia z niej pobierana jest tylko, gdy nie ma innej możliwości np. w okresie o słabym nasłonecznieniu. Do zapewnienia energii elektrycznej, ciepła i ciepłej wody wykorzystuje się turbiny wiatrowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Ważna jest również technologia budowy, która wykorzystuje jak najwięcej materiałów naturalnych oraz nowoczesnych produktów, które zapewniają dobrą termoizolację i ochronę przed nadmierną wilgocią. Domy hybrydowe to również odpowiedni kształt i wykorzystanie przestrzeni, tak aby był on tani w utrzymaniu, a jednocześnie niezwykle funkcjonalny.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Kraków Bronowice

Komfortowe

Nieruchomości hybrydowe powinny zapewniać również wysoki komfort użytkownikom, dlatego stosuje się w nich nowoczesne rozwiązania typu smart home. Pozwala to na lepsze wykorzystanie energii, a także zapewnia dobre dopasowanie warunków w domu do aktualnych potrzeb. W przypadku budynków użytkowych priorytetem jest zapewnienie komfortu termicznego, dobrej akustyki wnętrz i przestrzeni odpowiedniej do rodzaju wykonywanej działalności. Dużym atutem zastosowanych materiałów jest ich wysoka klasa ognioodporności. Dodatkowo w domu montowane są czujniki gazu, dymu, monitoringi i alarmy, które pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo.

Tanie w utrzymaniu

Domy hybrydowe są zazwyczaj droższe w budowie i wymagają dobrze przemyślanego projektu, który uwzględni wszystkie instalacje. Jednak jest zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o jego utrzymanie. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii pozwala na znaczne obniżenie rachunków za wszystkie media. Dodatkowe rozwiązania takie jak zbieranie deszczówki, czy przydomowa oczyszczalnia to kolejny zaoszczędzone pieniądze.