Trzebiński magistrat zmienił dziś wartę w wydziale finansów. Długoletnia skarbnik gminy Alicja Głuch odeszła na emeryturę. Jej miejsce zajęła Barbara Chlupka, która od wielu lat pracowała w urzędzie miasta w Trzebini pod kierownictwem Głuch.

Alicja Głuch swoją pracę za urzędowym biurkiem rozpoczęła ponad 40 lat temu, w lipcu 1970 roku. Początkowo, przez rok pracowała w referacie gospodarki komunalnej i mieszkaniowej.Od 1971 roku pracowała w referacie finansowym. Trzy lata później została kierownikiem działu finansowego i głównym księgowym urzędu. Przy zmianie ustroju w 1990 roku na sesji rady miejskiej została powołana na stanowisko skarbnika gminy.

W marcu tego roku złożyła na ręce burmistrza wniosek o rozwiązanie umowy o pracę i przejście na emeryturę. Zgodnie z zapisem w ustawie o samorządzie gminnym właśnie to rada miejska powołuje i odwołuje. Na czerwcowej sesji rada jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie odwołania Alicji Głuch ze stanowiska skarbnika. Jak podkreślali radni, z ciężkim sercem rozstaja się z panią skarbnik. - Żadna z komisji nie poparła wniosku - żartowała radna Ewa Siemek. 

Obowiązki skarbnika gminy przejmie teraz Barbara Chlupka, dotychczasowy naczelnik wydziału finansowego. Chlupka z trzebińskim magistratem związana jest od 1988 roku. - Wychowała trzy dziewczyny i teraz jedna z nich zostaje skarbnikiem. Myślę, że to najlepsza propozycja jaką mogła przedstawić - mówiła Alicja Głuch, nie kryjąc wzruszenia. Była skarbniczka przyjęła podziękowania i kwiaty zarówno od burmistrza, Stanisława Szczurka jak i wszystkich radnych oraz pracowników trzebińskiego magistratu.


Burmistrz żegna panią skarbnik

Komentarze   
0 #1 starszyzna: 2012-06-28 20:48
Oj żeby tak wszyscy żegnali swoich pracowników odchodzących na emerytury;-)
Cytować
0 #2 Emerytka 2012-06-28 22:07
Pokazówka. Wolałam odejść cicho, ale wiedzieć, że nikt za plecami noża mi nie wbije jak zamknę drzwi.
Cytować
0 #3 Ewelina 2012-06-29 02:54
starszyzna - jakby mnie czekała taka emerytura jak byłą skarbniczkę to nawet nie oczekiwałabym kopa w tyłek, sama bym odeszła. Wystarczy sprawdzić jej zarobki w rozliczeniach majątkowych na stronie Trzebini.
A rodzinka teraz już też chyba poustawiana. Ciekawa jestem czy ktoś z bliskiej rodziny jest bezrobotnym. Macie wiedzę?
Cytować
0 #4 denus 2012-06-29 13:14
Ewelina
Trafiłaś w samo sedno !;-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.