Rozpoczął się kolejny etap pracy przy budowie ronda na skrzyżowaniu Trzebińskiej z Europejską, a także na ulicy Europejskiej i nowo projektowanej drodze w kierunku szpitala. Częściowo została już położona wiążąca warstwa asfaltu na połówce ronda turbinowego na Trzebińskiej oraz wspomnianej drodze. - W lipcu ruszą prace przy drugiej połówce ronda na Europejskiej – zapowiada Teresa Palian, kierownik Biura ds. Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Chrzanowie.

Odcinek od węzła Balińskiego do Zielonej jak informowaliśmy w maju miał zostać otwarty dla ruchu w połowie czerwca. Tak się jednak nie stało, jak poinformowała Teresa Palian, odcinek nie został jeszcze odebrany i trwają na nim jeszcze ostatnie prace porządkowe. Udostępnienia dla ruchu można spodziewać się w lipcu. 

Na żadnym z aktualnie budowanych odcinków obwodnicy nie pojawi się w tym roku ostatnia warstwa asfaltu – ścieralna. Zostaną one położone dopiero w 2013 roku.

Obecnie w związku z budową obwodnicy największe utrudnienia są związane z rozbudową odcinka drogi wojewódzkiej 781, ulicy Szpitalnej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że za kilka dni, po finale mistrzostw europy – 2 lipca - zostanie zamknięty wiadukt nad autostradą A4 i ruch powróci na oficjalny objazd przez autostradę oraz alternatywny, również wybierany przez kierowców prowadzący ulicą Europejską.


Nowo projektowana droga łącząca ulicę Europejską z Szpitalem

Komentarze   
0 #1 mac 2012-06-26 18:46
no to kicha - jak zrobią asfalt na połówce ronda to zamkną obecną część przejazdu bo będą budować drugą połowę - od listopada znowu do kwietnia będzie martwy sezon ze względu na pogodę - a my będziemy stać w korkach i dziękować za półrondo - a już była nadzieja na w miarę normalną przeprawę ............... . a nie można wziąć się za to na wiosnę i szybko skończyć robotę - wielu by się ucieszyło i to się nie podoba pewnie decydentom - gdzie sens gdzie logika ............... marzenia ściętej głowy :cry:eeeeeeh życie
Cytować
0 #2 engvip 2012-06-26 18:51
Balińska - Zielona miała być otwarta w czerwcu, a już widzę, że przesunęli to na lipiec. Oczywiście nikt za to nie odpowiada.
Cytować
0 #3 Gadżet 2012-06-27 00:44
Pani Palian to sobie może mówić o otwarciu. Prace porządkowe? Ja zaś słyszałam, że straż coś nie chce się zgodzić na otwarcie ;-)
Cytować
0 #4 Łukasz Jeska 2012-06-27 01:47
Generalnie, nie ma konkretnego terminu oddania każdego z odcinków. Jest termin oddania całej obwodnicy a nie poszczególnych fragmentów. (przynajmniej tak wynika z moich informacji :-)) Dlatego też nikt się zbytnio nie śpieszy z oddaniem i odbiorem odcinków. Kierowcom/miesz kańcom pozostaje się cieszyć jak jakiś zostaje oddany wcześniej ;-)
Cytować
0 #5 Gadżet 2012-06-27 02:32
Tak, Łukasz. Wiem, że tak jest. Ogólnie to właśnie jest strasznie lipne, że drogi mogą nie oddać wcześniej i że nie dało rady zrobić, że każdy etap ma taki i taki termin. Przez to jeden bajzel i korki są. Co do otwarcia tej jednej części to tak jak pisałam, straży coś się nie podoba i pewnie coś trzeba będzie przerobić.
Cytować
0 #6 Łukasz85 2012-06-27 02:38
To co się dzieje u nas z budową dróg to jakaś wielka parodia i nic więcej. Na trzebińskiej prace chyba najbardziej zaawansowane szpitalna już mniej chodź zaczyna doganiać coraz bardziej trzebińską a najgorzej jest chyba moim zdaniem na odcinku do szpitala i na balińska- zielona pomimo 100% nawierzchni.
Cytować
0 #7 cysiu 2012-06-27 13:04
Dla mnie te ronda i drogi budowane w naszym powiacie sa zdecydowanie za male w stosunku do samochodow ktore po nich jezdza. przecierz te wszystkie marmurowe krawerzniki przy rondach zostana przez tiry rozjechane.
Cytować
0 #8 mac 2012-06-27 14:15
bo wszystkie ronda i drogi nie mają usprawniać przemieszczania się ale SPOWALNIAĆ ruch - tak argumentują tą paranoję włodarze i odpowiedzialni za ten chłam ............... . jak się już spowolni to będzie można powdychać sobie swojski smrodek , a o to przecież walczymy ;-)
Cytować
0 #9 Szymon Kaczmarczyk 2012-06-29 10:55
spowolnienie = poprawa bezpieczeństwa - i taki jest cel.
budują w tempie jakie mają zapisane w przetargu ... to że mogą/mają "gest" i puszczą ruch na pewnych odcinkach wcześniej to tylko ich dobra wola. I tak zresztą jak wynika z artykułu będzie w 2013 roku musiało dojść do chwilowego zamknięcia tych odcinków aby położyć ostatnią warstw ę asfaltu - ok 4 cm warstwy ścieralnej.
Nie jest tak źle! - troszkę wiary i optymizmu :-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.