Skromna, cichutka, jednak najlepsza spośród 317 tysięcy uczniów. Zosia Żak, uczennica czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 10 przy Zespole Szkół nr 2 w Chrzanowie, została laureatką w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur”. Jak można przeczytać w regulaminie, celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Zosia startowała w kategorii „Maluch”, przeznaczonej dla uczniów klas 3 i 4. - Zadania polegały głównie na obliczeniach, mało było geometrii – opowiada Zosia. Jak dziewczynka odbiera swój sukces? - Cieszę się bardzo. Matematyka to mój ulubiony przedmiot – opowiada Zosia.

Dziewczynkę do konkursu przygotowywała wychowawczyni Agata Kuternak, która uczy matematyki i informatyki. - Zosia ma łatwość logicznego myślenia i analizowania. W domu sama wyszukuje sobie zadania matematyczne – opisuje Zosię Agata Kuternak. - Jestem z niej strasznie dumna. Zosia otrzymała maksymalną ilość punktów. Ja ją uczę dopiero od kilku miesięcy, ale cieszę się razem z nią, bo to jej ogromny sukces – dodaje Kuternak.

Warto wspomnieć, że dla szkoły, do której uczęszcza Zosia, to nie jest jedyne wyróżnienie. Z końcem maja inni uczniowie zajęli pierwsze i drugie miejsce w XIX Wojewódzkim Przeglądzie „Bliżej Świata”. Ich zadaniem było stworzenie spektaklu teatralnego w języku angielskim i niemieckim. Pieczę nad grupą sprawowały nauczycielki: Barbara Kusio i Marzena Moskała. Szkoła posiada również wiele wyróżnień i certyfikatów między innymi za promowanie bezpieczeństwa oraz wysoką jakość w wychowywaniu.

Zosia Żak

Komentarze   
0 #1 Mieszkaniec 2012-06-27 02:22
Gratulacje Zosiu!! To jest ogromny sukces.
Cytować
0 #2 igor 2012-06-27 14:23
z tej szkoły wyszło już wielu uczniów utalentowanych - jest to kuźnia ludzi mądrych - tak trzymać pani Dyrektor i całe grono pedagogiczne
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.