Lepszej pogody na zakończenie roku szkolnego uczniowie nie mogli sobie wymarzyć. Dlatego też dziś tak chętnie i szybko opuszczali szkolne mury. Wakacje 2012 oficjalnie rozpoczęte! Na co młodzież wykorzysta dwa miesiące wolnego, czy zamierzają wylegiwać się na plaży czy preferują bardziej aktywne spędzanie czasu? O wakacyjne plany zapytaliśmy uczniów Gimnazjum Nr 1. w Libiążu. 

Tegoroczny absolwent, Grzegorz Smętek nie ma wyszukanych planów na wakacje. - Na pewno pojadę do babci na dwa tygodnie, a poza tym... jeszcze nie wiem - śmieje się chłopak. Myślami wybiega już w nieco dalszą przyszłość. Po wakacjach zaczyna bowiem naukę w szkole średniej.- Idę do technikum górniczego, zastanawiam się jak to będzie - zdradza chłopak.

Gdzie jechać na wakacje w czerwcu? Oto propozycje - http://okiemturysty.pl/porady/gdzie-jechac-na-wakacje-w-czerwcu/ 

Z wakacji cieszą się też dziewczyny z klasy matematyczno-przyrodniczej. Skończyły właśnie pierwszy rok nauki w gimnazjum i zgodnie twierdzą, że bardzo lubią nową szkołę. - Jest o wiele fajniej niż w podstawówce - mówi Justyna Siudy. Większość z nich ma już zaplanowane wakacyjne wyjazdy. Ola wybiera się z rodzicami nad polskie morze, Justyna woli góry, zaś Martyna jedzie na na kolonię do Łukęcina. Nie wszystkie świeżo upieczone gimnazjalistki mają jasno sprecyzowany plan. Na spontaniczne wakacje stawia Klaudia Jamróz. - Nieważne miejsce, ważni ludzie - mówi dziewczyna. - Jeszcze nie wiem, pewnie się coś wyklaruje w trakcie trwania - dodaje. 

Wszystkie gimnazjalistki, co do jednego są zgodne. Wakacje bez książki są niemożliwe. Dlatego też dziewczęta na dwumiesięczną labę wypożyczyły sporo woluminów. Jaka lektura jest obowiązkową pozycją w bibliotece współczesnej nastolatki? - Najlepsze są "Pamiętniki wampirów"-  odpowiadają jednogłośnie.


Jak przystało na uczennice klasy przyrodniczej, dziewczęta w czasie wakacji opiekować się będą klasowymi roślinami. 
Od lewej stoją: Ola Kwaśniak, Klaudia Jamróz, Grzesiek Smętek, Justyna Siudy i Martyna Saternus.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.