Po zimowej przerwie wznowiono prace przy budowie obwodnicy Chrzanowa. - Wszystkie pozwolenia na budowę zostały wydane i przystąpiono do budowy wiaduktu nad drogą krajową 79 - potwierdza Teresa Palian kierownik Biura ds. Funduszy Pomocowych urzędu miejskiego w Chrzanowie. W rejonie skrzyżowania Trzebińskiej z Europejską powstanie rondo turbinowe podobne do tego na Oświęcimskiej, na razie nie wiadomo kiedy to nastąpi. - Termin rozpoczęcia zostanie ustalony po uzgodnieniu projektu organizacji ruchu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie - przyznaje.

Fragment ulicy Sikorskiego odchodzącej od "krajówki" nie będzie bezpośrednio połączony z obwodnicą. Początkowo w tym miejscu planowane było rondo, jednak zrezygnowano z niego. Zmiany czekają także ulicę Okrzei. Zostanie ona odcięta od drogi krajowej, a w miejscu obecnego skrzyżowania zamontowane zostaną ekrany dźwiękochłonne (kolor niebieski na projekcie poniżej).

- Takie rozwiązanie zostało zaprojektowane. Wynika to z docelowej organizacji ruchu na ul. Trzebińskiej (rondo oraz wiadukt) – informuje Teresa Palian.

Budowa obwodnicy północno-wschodniej Chrzanowa rozpoczęła się w 2009 roku i początkowo planowano zakończyć prace w połowie 2012 roku. Okazało się jednak, że przy obecnym postępie robót, zakończenie budowy w tym terminie jest niemożliwe. Ostatecznie oddania inwestycji przesunięto zatem na listopad 2013 roku.

- Wynika to z faktu, iż dopiero 15 lutego 2012 wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla ostatniego odcinka obwodnicy - "Rozbudowy odcinka DK 79 - ulica Trzebińska" - uzasadnia Teresa Palian.
- Szacunkowy czas wykonania wiaduktu drogowego nad ulicą Trzebińską to ponad rok czasu. Ponadto należy tu uwzględnić czas na oddanie obwodnicy do użytkowania i uzyskania wszelkich stosownych dokumentów i decyzji. W tym terminie należy też dokonać rozliczenia całości inwestycji - tłumaczy.


Projekt nowego układu drogowego (kliknij aby powiększyć).Większy widok mapy

Poniżej kilka aktualnych zdjęć.

Zobacz wcześniejsze informacje o postępach przy budowie

Komentarze   
0 #1 Mieszkaniec 2012-03-08 14:46
Jak zamkna ul. Okrzei, to ktoredy bedzie mozna dojechac na osiedle Niepodleglosci? Przez stacje Shell? :sad:
Cytować
0 #2 SRQ 2012-03-08 15:05
@Mieszkaniec. Przez obwodnicę. Za pośrednictwem nowobudowanej drogi.

Poprzedni projekt przewidujący skrzyżowania bezkolizyjne podobał mi się bardziej.
Cytować
0 #3 Mieszkaniec 2012-03-08 15:25
No wlasnie nie widze tej nowej drogi :-(
Cytować
0 #4 Nazir 2012-03-08 20:42
Jezeli ulica Okrzei zostanie odcieta od Trzebinskiej to czy zostanie polaczona z obwodnica? Jak to ma byc dokladnie? Macie gdzies dokladne plany tej "obwodnicy"?
Cytować
0 #5 lolo 2012-03-08 20:44
czy wy wiecie jak się trzęsą domy przy ul Puszkina auta ciężarowe miały nie poruszać się po ulicy Puszkina ale jak nastaje wieczór to jest obłęd można to sprawdzić może Pan zobaczyć pisze pan tak piękne felietony ma pan nie daleko aby to stwierdzić
Cytować
0 #6 toke47 2012-03-08 20:47
przeprowadz sie
Cytować
0 #7 Nazir 2012-03-08 20:49
Dobra sam sobie odpowiem http://www.chrzanow.pl/files/mapa_.jpg Wyglada, ze bedzie ok ale nigdy nic nie wiadomo ;-)
Cytować
0 #8 Łukasz Jeska 2012-03-08 20:55
Cytat:
Jezeli ulica Okrzei zostanie odcieta od Trzebinskiej to czy zostanie polaczona z obwodnica? Jak to ma byc dokladnie? Macie gdzies dokladne plany tej "obwodnicy"?
Okrzei będzie połączona z nowo budowaną drogą a dalej z Europejską - obecnie powstaje tam skrzyżowanie

Cytat:
czy wy wiecie jak się trzęsą domy przy ul Puszkina auta ciężarowe miały nie poruszać się po ulicy Puszkina ale jak nastaje wieczór to jest obłęd można to sprawdzić może Pan zobaczyć pisze pan tak piękne felietony ma pan nie daleko aby to stwierdzić
Nikt nie mówił, że nie mogą, ale nie powinny tego robić ponieważ wiadukt nad autostradą jest do 25 ton (pełne ciężarówki są cięższe)
Cytować
0 #9 mac 2012-03-09 14:02
No to się rusz chłopie i udokumentuj to - ciebie może posłuchają tam na górze - chyba że traktujesz tematy wybiórczo ;-)
Cytować
0 #10 tomasz jeska 2012-03-09 14:14
No to zarobię kilka minusów ;-)

Po raz już których w ramach prowadzenia Chrzanowski24.p l otwarcie zaapeluję:

Ludzie, przestańcie traktować wszystko roszczeniowo. Przeszkadza, że coś jest nie tak? Udokumentuj sam, zgłoś gdzie trzeba (dosłownie każdy może to zrobić) i dopiero w momencie kiedy zostaniesz olany/odprawion y zgłoś się z tym gdzieś dalej (np do nas). Wyłączy się latarnia, ktoś wywali reklamówkę ze śmieciami, ktoś zaparkuje krzywo, zobaczy dziurę w drodze i od razu "leci" (pisze maila lub dzwoni bo tak najłatwiej) do mediów. W większości do Przełomu (a nie do nas). Potem idzie taki dziennikarz i pyta w urzędzie czemu gdzieś leżą śmieci (urząd za 2 czy 3 dzień podejmuje interwencję i śmieci znikają - to fakt). Ale problem ten zostałby rozwiązany w 90% przypadków z pominięciem jakichkolwiek mediów.
Cytować
0 #11 Nick 2012-03-09 15:46
Redaktorze Tomaszu. A może właśnie chodzi o te 10%.
Ludzie generalni nie ufają urzędom, urzędnikom. Wynika to bądź z ich własnego doświadczenia (jeszcze z PRL), albo ze złej opinii (zwanej famą) jaką cieszą się urzędy. Zła opinia o urzędach jest podsycana również przez media (oczywiście - nie wszystkie).
Kolejna sprawa to strach przed ujawnieniem się. Na forach internetowych można być anonimowym, w urzędzie raczej już nie. A przecież źle parkujący to mój sąsiad...
Cytować
0 #12 lolo 2012-03-09 16:49
toki47 jesteś bardzo uczciwy człowiek skrót[B..C]
Cytować
0 #13 mama 2012-03-09 16:57
redaktorze Tomaszu Łukaszu mieszkacie na osiedlu Salwator i nic was nie obchodzą problemy mieszkańców tego osiedla szukacie daleko a nie widzicie co macie pod nosem ruszcie się trochę
Cytować
0 #14 .... 2012-03-09 17:30
Moim zdaniem problemy mieszkańców osiedla powinny być tematem zebrań rady osiedla. Nasze sprawy w naszych rękach.
Cytować
0 #15 mama 2012-03-09 20:00
bo to co mnie podnieca to się nazywa kasa
Cytować
0 #16 Szymon Kaczmarczyk 2012-03-09 20:42
no i zrobiła się mała "pyskówka"....
do lolo -> jest zakaz (ograniczenie tonażowe) a widzisz większe auta, chwyć za telefon, numer jest bezpłatny.
Policja MUSI przyjechać na taką interwencj ę - nawet anonimową.
Albo stań z aparatem trzaśnij kilka fotek i zrób fotoreportaż na bloga ... każdy chętnie popatrzy.
do ..... (hmm ciekawy nick) w pełni popieram, zawsze na takie zebranie można zaprosić przedstawicieli "mediów" będą mieli o czym pisać i poruszane sprawy nabiorą rozpędu ...
do mama pierszy wpis jeszcze rozumie, ale kolejny .... nie bradzo
Cytować
0 #17 tomasz jeska 2012-03-20 20:49
Do powyższych komentarzy odnośnie ciężarówek powyżej 25 ton jeżdżących ulicami Europejską i Puszkina gdzie na wiadukcie jest ustawiony dla nich zakaz.

Otrzymałem informację z Referatu Dróg UM Trzebinia:

Cytat:
Urząd Miasta w Trzebini - Wydział Rozwoju Gminy, Referat Dróg i Transportu Publicznego informuje, iż w dniu 14.03.2012 r. zostało zlecone opracowanie projektu na oznakowanie uprzedzające o ograniczeniu tonażowym do 25 ton na wiadukcie nad autostradą A-4 (już na poziomie drogi krajowej 79). Termin wprowadzenia oznakowania - kwiecień 2012 r.
Napisałem też do Referatu Dróg w Chrzanowie i bezpośrednio do GDDKiA oddział Kraków. Po faktycznym wprowadzeniu oznakowania będzie można dopiero egzekwować zakaz jazdy ciężarówek powyżej 25 ton nie żerując jednocześnie na zwyczajnej niewiedzy kierowców. Postawienie tam obecnie policji czy "krokodyli" zasypało by ich mandatami, które moim zdaniem otrzymaliby niesłusznie ;-)
Cytować
0 #18 mac 2012-07-11 13:30
Panie Tomaszu - sprawa nadal jest aktualna - nic się nie zmieniło , a powiem że jest nawet jeszcze gorzej ......................
Czy otrzymał Pan jakąś odpowiedź z UM czy DGGKiA ?
Skoro już ruszono temat to może spróbować popchnąć go dalej ?
Powodzenia ;-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.