Na ostatniej sesji radni z Chrzanowa podjęli uchwałę dotyczącą wniesienia dwumilionowego aportu pieniężnego do Spółki Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wszystko po to, by w centrum miasta mogło powstać nowe mieszkania dla chrzanowian. Latem ubiegłego roku TBS rozpoczęło gruntowny remont kilku kamienic przy ulicach Śląskiej i Mickiewicza. Działki, na których stoją stare kamienice (numery 6, 6a, 8 i 8a) zostały przekazane TBS-owi przez gminę. Stan techniczny budynków był bardzo zły, brakowało nawet podłącza sieci wodociągowej. Mówiono wówczas o 56 nowych mieszkaniach, wykonanych pod klucz oraz parkingu podziemnym w centrum miasta.

Podczas lutowej sesji rada miejska przegłosowała uchwałę o współfinansowaniu tej inwestycji. 2 mln zł gmina zdecydowała się przekazać Towarzystwu Budownictwa Społecznego. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że taki aport pieniężny jest konieczny do zamknięcia montażu finansowego. Ten argument nie do końca przekonał opozycję. Radny klubu PiS, Grzegorz Jakubiak miał wątpliwości. - Czy jest zasadne byśmy w formie aportu pieniężnego dzisiaj i w przyszłości wspomagali TBS-y? Czy nie wystarczy, że robimy to w formie aportu rzeczowego - pytał radny.

Wiceburmistrz Urszula Palka wyjaśniła, że dzięki tej inwestycji gmina zyska 40 mieszkań komunalnych. Będą mogli zasiedlić je mieszkańcy gminnych lokali o niższym standardzie, które to zostaną przekwalifikowane na mieszkania socjalne. Pozostałe 20 lokali zostaną oddane na użytek komercyjny, a chętni na nie będą musieli wnieść własny wkład w wysokości od 50 do 70 tysięcy złotych.

Widok od strony ulicy Śląskiej

Widok od strony ulicy Mickiewicza

Widok od strony parku miejskiego