Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”.

 

Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

 

Aby otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu: musisz być związany z Małopolską – mieszkać tu, uczyć się lub pracować. Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat, musisz mieć wykształcenie maksymalnie średnie (maksymalnie liceum lub technikum).

 

Dofinansowanie przyznawane jest w formie bonów. Jeden bon ma wartość 15 zł. Można otrzymać maksymalnie 180 bonów o wartości 2 700 zł. Za każdy bon trzeba zapłacić 13% jego wartości. Za jeden bon wpłaca się 1,95 zł, a za 180 bonów – 351 zł. Możesz więc dostać maksymalnie 2 349 zł dofinansowania.

 

Ponadto już jesienią w ramach Projektu Kierunek Kariera Zawodowa będzie można otrzymać dodatkową pulę dofinansowanych bonów na szkolenia zawodowe niezależnie od branży, uprawnienia, wszystkie kursy kwalifikacyjne (dla jednej osoby 337 bonów o łącznej wartości 5055 zł, przy15 % tj. 758 zł wkładu własnego możliwe 4297 zł dofinansowania). O szczegóły zapytaj doradcę zawodowego.

 

Na co możesz otrzymać dofinansowanie?

Na szkolenia i kursy: językowe, komputerowe, prawo jazdy kategorii A, B, C, C+E . Ponadto istnieje możliwość uzyskania dodatkowej puli bonów na szkolenia zawodowe. O szczegóły zapytaj doradcę zawodowego.

 

Co trzeba zrobić – krok po kroku

Umówić się z doradcą zawodowym poprzez stronę pociagdokariery.pl w zakładce „Zgłoś się”.

Jeśli masz mniej niż 25 lat możesz zgłosić się tylko w wyznaczonych terminach. Szczegóły na stronie kierunek.pociagdokariery.pl w zakładce „Rekrutacja > 25 roku życia”.

Na spotkaniu z doradcą porozmawiasz o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Razem sporządzicie Bilans Twojej Kariery.

Informacja o dyżurach dostępna jest na stronie kierunek.pociagdokariery.pl w zakładce „Nasze dyżury w Małopolsce”.

Zgłosić, ile bonów chcesz kupić.

Podpisać umowę na zakup bonów.

Zapłacić za bony 13% ich wartości.

Zapisać się na szkolenie wybrane na stronie uslugirozwojowe.parp.gov.pl

 

Małopolski Pociąg do Kariery

Więcej informacji: https://www.rpo.malopolska.pl

 

Informacja nadesłana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

 

Komentarze   
+2 #1 Magda 2018-07-13 13:53
A osoby z wyższym wykształceniem nie mogą brać udziału we projekcie????
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również