Rodzinnna i rowerowa niedziela w Alwerni

Najpierw aktywnie, bo na pięknie przygotowanych rowerowych trasach prowadzących przez starannie wybrane zakątki okolic Alwerni.

Następnie – już bardziej rozrywkowo i piknikowo podczas festynu sportowego na alwernijskim Rynku. Tak zapowiada się Rodzinny Rajd Rowerowy zaplanowany na 22 lipca.

Do Alwerni zawita znana już dobrze w całej Małopolsce impreza, pozwalająca wszystkim – bez względu na wiek czy rowerowe umiejętności – spędzić kilka godzin aktywnie, na świeżym powietrzu oraz w otoczeniu najbliższych. Przyjaznego charakteru Rajdowi nadaje także z pewnością fakt, że wszystkie jego atrakcje są zupełnie darmowe: począwszy od startu, przez mapki, owocowy bufet i ciepły posiłek, a na grach, dmuchańcach, cukrowej wacie i mydlanych bańkach dla najmłodszych kończąc.

By skorzystać z tych wszystkich dobrodziejstw zapewnianych przez organizatorów Rajdu – Małopolski Związek Kolarski i Urząd Miejski w Alwerni – wystarczy tylko w niedzielę 22 lipca zameldować się przed południem w biurze zawodów zlokalizowanym na Rynku w Alwerni i zapisać się. W zamian każdy chętny otrzyma własny numer startowy, bloczek na ciepły posiłek wydawany po ukończeniu Rajdu oraz mapkę. Na tej ostatniej będzie można zapoznać się aż z trzema propozycjami tras, różniących się między sobą długością i stopniem trudności. Wszystkie one zaczynają się i kończą na Rynku. Najkrótsza z tras to Mini (7 km), prowadząca przez Brzeziny i Regulice, niestety ze stromym podjazdem na końcu do Rynku. Znacznie dłuższe są już trasy Midi (23 km) oraz Maxi (32 km), obie wiodące m.in. przez Rozkochów, Okleśną i Porębę Żegoty. Na każdej z tras warto poszukiwać biało-czerwonych flag, przy których otrzymać można zdrapki, umożliwiające zdobycie atrakcyjnych pamiątkowych nagród.

Na powracających z tras rowerzystów czekać będzie regeneracyjny posiłek oraz szereg atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Darmowe malowanie twarzy, popcorn i wielkie dmuchańce, na których skakać można do woli. Będą także zawody dla najmłodszych.

Rodzinny Rajd Rowerowy w Alwerni zakończy się późnym popołudniem.

 

Program Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Alwerni

10.00 – 11.45 – zgłoszenia do Rajdu na Rynku w Alwerni, pobieranie numerów, bloczków na posiłek, mapek

12.00 - Rynek w Alwerni - start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy (MAXI, MIDI, MINI)

 

Trasa MAXI - 32 km: Alwernia Rynek – DW 780 – Zakłady Chemiczne – Rozkochów – Włosień – Rozkochów –  Okleśna – Podłęże – Brodła – Poręba Żegoty – Alwernia Rynek

Trasa MIDI - 23 km: Alwernia Rynek – DW 780 – Zakłady Chemiczne – Rozkochów - Okleśna – Podłęże –  Mirów - Brodła – Poręba Żegoty – Alwernia Rynek

Trasa MINI – 7 km: Alwernia Rynek – DW780 – Brzeziny – Regulice  - bufet owocowy – Alwernia Rynek

          

13.00 – 16.00 – przyjazd do mety w Rynku

14.00 – 16.00 – posiłek, festyn sportowy, występy, konkursy, gry, nagrody dla uczestników

14.00 – 14.45 – zapisy do zawodów dla dzieci

15.00 – start do zawodów dzieci – Przy Muzeum Pożarnictwa

15.30 – dekoracja wszystkich uczestników zawodów dla dzieci

16.30 - zakończenie imprezy

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również