Jeśli posiadamy w domu piękny kominek to pojawia się kwestia związana z bezpieczeństwem paleniska. Mowa tutaj nie tyle o możliwości zaprószenia ognia, co bardziej o bezpieczeństwie domowników. Każdy dorosły wie, że należy trzymać się z daleka od ognia, ale nasi najmłodsi poruszeni ciekawością mogą chcieć dotrzeć do miejsc gdzie im zabroniono. Nawet zwierzaki domowe są czasem nieuważne, więc również dla nich rozwiązanie jakim są drzwiczki kominkowe wydaje się całkiem racjonalną opcją.

Drzwiczki kominkowe na wymiar są doskonałym rozwiązaniem na tego typu problemy. Ktoś jednak może podnieść rękę w górę i zaprotestować, bo jednym z najczęściej podnoszonym argumentów przeciw jest to, że mogą one zakrywać cały urok kominka. Może w dawnych czasach, starsze technologie drzwiczek miały to do siebie, że brudziły się szybko, a powierzchnia szyby była na tyle mała, że trudno było dostrzec to co dzieje się w środku kominka. Dzisiaj jest zupełnie inaczej!

Urok kominka może pozostać niezmienny dzięki zastosowaniu specjalnych szyb, które mogą posiadać nawet funkcję samoczyszczącą. Może brzmi to dość niekonwencjonalnie, ale zasada szyby samoczyszczącej polega na reakcji chemicznej, która doprowadza do tego, że wewnętrzna część szyby pokrywa warstwa tlenku metalu. Następuje odbijanie części promieniowania podczerwonego z powrotem do paleniska, dzięki czemu następuje jeszcze lepsze spalanie, a tym samym zabrudzenia na szybie są znacznie mniejsze.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Skoro już wiadomo, że drzwiczki kominkowe nie posiadają wad poprzedników, warto jeszcze przyjrzeć się bliżej kolejnym zaletom. Na jedno z pierwszych miejsc wychodzi bezpieczeństwo. Jak już wcześniej było wspomniane, małe dzieci lub zwierzęta mogą stwarzać niebezpieczeństwo. Mechanizm zastosowany na drzwiach kominkowych ma jedną, bardzo ważną zaletę w tej kwestii – drzwiczki posiadają mechanizm samo-zamykający. Jeśli dorosły przez nieuwagę zapomni zamknąć drzwi od kominka to zamkną się one same, zamykając dostęp do wnętrza kominka.

Ważne jest też to, że zastosowana szyba ceramiczna o grubości 4 mm spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, a jednocześnie nie zasłania pięknego widoku na płonące drewno.

 

Dostosowanie do potrzeb klienta

Każde drzwiczki kominkowe mogą zostać wykonane na specjalne życzenie klienta, kolor, wygląd, styl, sposób otwierania się drzwiczek i inne parametry można dostosować do własnych potrzeb. Nie ma więc obaw, że sąsiad ma identyczne drzwiczki, bo każdy model można dodatkowo dopasować według powyżej opisanych parametrów.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.