Alwernia: W wieku 97 lat zmarł Stefan Rożnawski.
W wieku 97 lat zmarł Stefan Rożnawski.
Honorowy Obywatel Gminy Alwernia. W latach 1992-1998 był wójtem Babic, a w latach 2002-2006 radnym powiatu chrzanowskiego.
Stefan Rożnawski urodził się w 1922 roku w Kwaczale. Pracował w Zakładach Chemicznych Alwernia” przez 29 lat, awansując od pomocnika montera do głównego mechanika i głównego inżyniera robót inwestycyjnych.
W 1969 r. Minister Przemysłu Chemicznego przeniósł Go do Zakładów Chemicznych Organika Azot’ w Jaworznie, gdzie został dyrektorem naczelnym. W 1975 r. został przeniesiony do Fabryki kosmetyków Pollena Miraculum w Krakowie na stanowisko dyrektora ds. technicznych. W 1980 r. został naczelnym inżynierem w organizowanym Kombinacie Górniczo - Przetwórczym Węgla kamiennego Janina” w Libiążu. Po roku wstrzymano budowę i utworzono Dział Zgazowania Węgla w strukturze KWK Janina”, gdzie został kierownikiem. W 1990 roku przeszedł na emeryturę.
Stefan Rożnawski był budowniczym kościołów, remiz i wielu obiektów w naszym regionie. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jan Paweł II przyznał mu w 1994 roku medal Pro Eclesia et Pontifice - najwyższe odznaczenie papieskie przyznawane świeckim.
alwernia.pl/dla-mieszkancow/aktualnosci/aktualnosc/w-wieku-97-lat-zmarl-stefan-roznawski.html
Autor: -